بلاگ

راهنمای خرید اره دیسکی یا اره گرد بر

راهنمای خرید اره دیسکی یا اره گرد بر

مطلبی که امروز قصد داریم آن را به سمع و نظر شما برسانیم، راهنمای خرید اره دیسکی یا اره گرد بر است. اره دیسکی یا اره گرد بر یکی از ابزاز های متعدد دنیای نجاری است، از اره دیسکی یا اره گرد بر بسته به نوع تیغه ای که بر روی آن بسته می شود،  برای برش متریال های متفاوتی نظیر چوب، فلز و پلاستیک استفاده می شود.اره دیسکی یا اره گرد بر اره اي قابل حمل است که نجار ها یا افراد عادی که از این ابزار استفاده می کنند مي توانند بسته به موقیعت های مختلف و در صورت نیاز آن را با خود این طرف و آن طرف ببرند. با ما همراه باشید تا در ادامه ی مقاله به معرفی نسبتا کامل اره دیسکی یا اره گرد بر و راهمنمای خرید اره دیسکی یا اره گرد بر بپردازیم.

اره دیسکی یا اره گرد بر چیست؟

قبل از این که مطلب راهنمای خرید اره دیسکی یا اره گرد بر را بیان کنیم، بیاید تا کمی با خود اره دیسکی یا اره گرد بر آشنا شویم. از خود اره شروع میکنیم، اره ها در صنعت نجاری و حوزه های صنعتی ای که به هر نحوی با چوب سر و کار دارند، نقشی اساسی و حیاتی دارند. در نجاری و حوزه های مربوط به چوب از اره ها برای بریدن چوب ها، مصنوعات چوبی و سایر فعالیت ها استفاده می شود. سیستم کاری اره ها گوناگون است به طوری که برخی از آن ها با برق، برخی به صورت شارژی و برخی به صورت بادی یا پنوماتیکی کار میکنند.

راهنمای خرید اره دیسکی یا اره گرد بر

راهنمای خرید اره دیسکی یا اره گرد بر

اره مد نظر ما اما در این مقاله اره دیسکی یا اره گرد بر است، اره دیسکی یا (Circular Saw) یکی از پرطرفدارترین و پر استفاده ترین نوع اره هاست، نام اصلی این اره، اره دیسکی است اما به این دلیل که در بازار و کارگاه ها به آن اره گرد بر نیز می گویند، ما از هر دو اسم برای شما در طول مقاله استفاده می کنیم. اره دیسکی یا اره گرد بر نوعی اره است که از استوانه ای تو خالی، که یک لبه آن دارای دندانه های اره ای و یک لبه دیگر که پوشیده شده است، تشکیل شده است. شفت این اره در مرکز و وسط آن قرار گرفته و بر سه نظام دریل بسته شده است که برش های دایره ای ایجاد می کند. اگر قصد خرید این نوع اره را دارید در ادامه با ما همراه باشید تا مطلب راهنمای خرید اره دیسکی یا اره گرد بر را برایتان بگوییم.

کسب اطلاعات بیشتر: تفاوت فرز مینیاتوری و فرز انگشتی

انواع اره دیسکی یا اره گرد بر

اره دیسکی یا اره گرد بر نیز مانند سایر انواع ابزار آلات، ماشین آلات و اره ها دارای انواع مختلفی است، تفاوت نوع های مختلف اره های دیسکی در موارد مختلفی است و تنها در یک مورد نیست، به  طرزی که اره های گرد بر در مباحثی مثل منبع تغذیه مورد استفاده، مکانیزم کاری، متریال و ماده مورد برش اره و سایز و اندازه با یکدیگر تفاوت دارند. به نحوی که در بحث منبع تغذیه اره به 4 دسته اره دیسکی یا اره گرد بر بادی، اره دیسکی یا اره گرد بر بنزینی، اره دیسکی یا اره گرد بر برقی و اره دیسکی یا اره گرد بر شارژی، در بحث مکانیزم کاری به 2 دسته اره دیسکی یا اره گرد بر مستقیم و اره دیسکی یا اره گرد بر مارپیچ، در بحث متریال و ماده مورد برش به 3 دسته اره دیسکی یا اره گرد بر برش مصالح و سنگ، اره دیسکی یا اره گرد بر چوب بر و اره دیسکی یا اره گرد بر برش فلز ودر بحث سایز و انداره به 2 دسته اره دیسکی یا اره گرد بر بزرگ و اره دیسکی یا اره گرد بر بزرگ تقسیم میشوند.

راهنمای خرید اره دیسکی یا اره گرد بر

راهنمای خرید اره دیسکی یا اره گرد بر

کسب اطلاعات بیشتر: بهترین برند چکش تخریب چیست؟

راهنمای خرید اره دیسکی یا اره گرد بر

به با اهمیت ترین بخش مقاله یعنی راهنمای اره دیسکی یا اره گرد بر می رسیم. در هنگام خرید هر وسیله ای از ساده ترین وسیله ها گرفته تا ابزار آلات، ماشین آلات و اره ها همواره باید یکسری نکات مورد توجه قرار بگیرد تا خرید به نحو احسن صورت بگیرد و شما بتوانید محصولی که نیاز دارید را به بهترین شکل تهیه کنید. از نکات مهم راهنمای خرید اره دیسکی یا اره گرد بر که شما باید در هنگام خرید به آنها توجه کنید میتوان به وزن، عمق و زاویه برش، قدرت، برند، حنس تیغه، قطر تیغه و سرعت دور اشاره کرد که در قسمت زیرین ما به دو مورد آن یعنی برند و جنس تیغه ها اشاره کرده ایم.

برند

یکی از مهم ترین مسائلی که همیشه در هنگام خرید وسایل مختلف از جمله ابزار و اره ها با آن سر و کار داریم بحث برند محصول است، این مطلب از آن جهت اهمیت خاصی دارد که هر کدام از برند هایی که وسایل متخلف به طور مثال اره دیسکی یا اره گرد را تولید میکنند، درجه کیفی خاصی دارند، به همین دلیل است که شما در هنگام خرید یک محصول، برای مثال در هنگام خرید اره دیسکی یا اره گرد بر به این نیاز دارد که به برند آن توجه کنید.

جنس تیغه ها

تیغه های اره دیسکی یا اره گرد بر معمولا یا از جنس کاربید و یا از جنس فولاد ساخته شده اند. تیغه های کاربید نسبت به تیغه های فولادی گران ترهستند اما سرعت برش آن ها بسیار بسیار سریع تر است و باعث طولانی شدن کار و خستگی کاربر نمی شوندز همچنین تیغه های جنس کاربید دارای دوام و طول عمر بیشتری در مقایسه با تیغه های فولادی نیز هستند.

راهنمای خرید اره دیسکی یا اره گرد بر

راهنمای خرید اره دیسکی یا اره گرد بر

کسب اطلاعات بیشتر: پیچ گوشتی برقی چیست؟

خرید اره همراه با ابزار توسن

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با اره دیسکی یا اره گرد بر آشنا کنیم، برای این کار از این که اره دیسکی یا اره گرد بر چیست، از انواع اره دیسکی یا اره گرد بر و مهم تر از همه از راهنمای اره دیسکی یا اره گرد بر برایتان گفتیم؛ حال اما در اینجا و برای جمع بندی این را به شما می گوییم که اگر قصد خرید اره دیسکی یا اره گرد بر را دارید حتما در ابتدای کار به نیازتان نگاه کنید و به خودتان بگویید که اصلا برای انجام چه کاری میخواهید اره دیسکی یا اره گرد بر را تهیه کنید، سپس هم به موارد راهنمای خرید اره دیسکی یا اره گرد بر دقت کنید تا بتوانید بهترین اره را بسته به نیازتان تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *