آموزشی

نحوه گریس کاری بتن کن توسن

نحوه گریس کاری بتن کن توسن | ابزار توسن 29

حتما شما نیز دارای یک دریل بتن کن هستید و نحوه گریس کاری بتن کن توسن را نمی دانید. در این مقاله با ما همراه باشید تا با یک آموزش دیگر در خدمت شما باشیم. همانطور که می دانید در عملیات تخریب ساختمان از چکش تخریب و یا بتن کن استفاده می شود. اما بتن کن نیز در مدل ها و اندازه های مختلفی تولید می شود و هریک از آن ها برای مصارف خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. بتن کن ها برای اینکه بتوانند به درستی کار کنند می بایست گریس کاری شوند و در صورتی که به درستی این کار صورت نپذیرد از عمر بتن کن کاسته شده هزینه های تعمیر زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.

برای اینکه بتوانید از بتن کن توسن خود به درستی مراقبت کنید در وهله اول می بایست نحوه گریس کاری بتن کن توسن را بدانید و سپس در مورد نحوه نگهداری آن نیز اطلاعاتی داشته باشید. در این مقاله مجموعه ابزار توسن 29 قصد دارد که تمامی اطلاعات مربوط به نحوه گریس کاری بتن کن توسن را در اختیار شما قرار دهد. همچنین در صورتی که قصد خرید بتن کن توسن را دارید می توانید به فروشگاه ابزار توسن 29 مراجعه کنید و محصول مورد نظر خود را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید.

نحوه گریس کاری بتن کن توسن

همانطور که می دانید هر وسیله ای پس از چندین ساعت استفاده می بایست تعمیر و نگهداری شود تا از طول عمر آن کاسته نشود. بتن کن نیز جزو لوازمی است که در صورت استفاده از آن در حدود 100 الی 130 ساعت کاری می بایست گریس کاری شود. نحوه گریس کاری بتن کن توسن را بسیاری از افراد نمی دانند و به همین دلیل بتن کن آن به زودی خراب می شود و سهل انگاری در این امر باعث می شود که دستگاه شما خیلی زودتر از حد تصور خراب شود و یا با آسیب هایی مواجه شود.

کسب اطلاعات بیشتر: تفاوت چکش تخریب و بتن کن

نحوه گریس کاری بتن کن توسن | ابزار توسن

نحوه گریس کاری بتن کن توسن | ابزار توسن

برای نحوه گریس کاری بتن کن توسن یک میله شاطون درون دستگاه قرار داد که در ابتدای امر می بایست دستگاه را باز کرده و سپس میله شاطون دستگاه را باز کرده جدا می کنید و داخل محفظه را ار گریس پر می کنید. پس از این کار می بایست فضای مورد نظر را تمیز کنید و سپس شاطون را درون دستگاه جایسازی کنید. توجه داشته باشید که پیش از استفاده همیشه باید میزان استفاده از گریس مورد نیاز را برای شروع هر عملیاتی در نظر داشته باشید که دستگاه شما بدون روغن کار نکند. ترجیحا از گریس های نسوز استفاده کنید که گزینه بهتری برای شما می باشد.

توجه به گریس کاری و نحوه گریس کاری بتن کن توسن یکی از موارد بسیار مهم و شایان توجهی می باشد که باید حتما آن را رعایت کنید. چرا که در غیر اینصور به سرعت شاهد خرابی دستگاه خود خواهید بود که هزینه های بسیار زیادی را به همره دارد. در صورتی که قصد خرید بتن کن توسن را دارید می توانید به مجموعه ابزار توسن 29 مراجعه کنید و مناسب ترین محصول را خریداری کنید.

نکات نگهداری از بتن کن توسن

هرچند نام بتن کن شما را یاد دستگاه های مقاوم و اسیب ناپذیر می اندازد اما در واقعیت دریل بتن کن نیز مانند سایر ابزار ممکن است خراب شود و نیاز به تعمیر داشته باشد. با این وجود با سرویس و گریس کاری بتن کن توسن می توانید از خرابی کوتاه مدت آن جلوگیری کنید. رعایت برخی نکات در زمینه استفاده از بتن کن توسن می تواند طول عمر ابزار را افزایش دهد.

در هنگام انتخاب و خرید ابزار مهم ترین عاملی که باید به آن توجه شود، کاربردی است که از آن ابزار انتظار دارید. در مورد دریل های بتن کن توجه به این نکته ضروری است که بیشتر توان و کارایی ابزار بر سوراخکاری تمرکز دارد، هر چند ممکن است توان تخریب کاری های سبک را نیز داشته باشد. اما عموما برای سوخکاری از آن استفاده می شود و استفاده از آن برای تخریب ممکن است به دستگاه آسیب بزند.

به عنوان مثال در دریل های بتن کن مدل ۲۷۲۶ و ۲۷۲۷ رونیکس؛ از صد درصد عملکرد ابزار، ۹۵ درصد برای سوراخکاری و تنها پنج درصد برای عملیات تخریب در نظر گرفته شده است. این دو مدل برای استادکارانی که کار تاسیسات انجام میدهند و نیاز چندانی به تخریب کاری ندارند کاملا ایده آل هستند. از طرف دیگر مدل های ۲۷۴۰ و ۲۷۵۰ رونیکس، دریل های بتن کنی هستند که تا ۳۵ و ۴۵ درصد از توان عملکردشان بر تخریب متمرکز است. از این مدل ها میتوان برای عملیات های تخریب خیلی سبک مانند جدا کردن سنگ نما و یا کاشی و سرامیک دیوار آشپزخانه استفاده نمود.

نحوه گریس کاری بتن کن توسن | ابزار توسن

نحوه گریس کاری بتن کن توسن | ابزار توسن

اما اگر به دنبال ابزاری صرفا برای عملیات تخریب هستید، بهتر است به فکر خرید چکش تخریب توسن باشید. چکش تخریب مثل مدل ۲۸۰۶ توسن ابزاری سبک است که برای عملیات های تخریب کاری سبک مثل تخریب دیوارهای داخلی و کف ساختمان ها کاملا مناسب است. برای عملیات بزرگ و تخریب کاری سنگین مانند حفر چاه هم باید از دستگاه های بزرگ چکش تخریب از جمله مدل های۲۸۱۱و۲۸۱۴ و ۲۸۱۸ توسن استفاده نمود.

کسب اطلاعات بیشتر: معرفی بهترین دریل بتن کن بازار

نکته دیگر توجه به سایز مته ابزار است. برای مثل در بتن کن های مدل۲۷۲۶ و ۲۷۲۷  هر چند امکان استفاده از مته تا سایز ۲۶ میلی متر هست ولی برای رسیدن به بهترین عملکرد دستگاه، نهایتا از مته تا سایز ۲۰ استفاده گردد. برای سوراخکاری های بزرگ بهتر است به کمک مته راهنما ابتدا یک سوراخ کوچکتر روی قطعه کار ایجاد نموده و سپس مته بزرگ را برای ایجاد سوراخ اصلی به کار برید.

حین کار با دریل بتن کن حدودا هر ۱۰ دقیقه دستگاه را خاموش کنید و به مدت ۲ تا ۳ دقیقه به آن استراحت بدهید. موتور محرک دریل های بتن کن آرمیچری است و در کاربری طولانی مدت داغ میشود؛ این امر میتواند به قطعات داخلی دریل آسیب برساند.

اگر قصد دارید ابزاری که تهیه می کنید را به مدت طولانی و با بالاترین بازدهی به کار برید؛ همانگونه که در زمان خرید و حین استفاده از ابزار توجه لازم مبذول میدارید باید به نگهداری از آن هم اهمیت بدهید. با رعایت این نکات ساده عمر مفید و کارایی دریل های بتن کن به طرز قابل ملاحظه ای افزایش میابد و نیازی به تعمیر نخواهد داشت. با این حال در صورت هرگونه خرابی ابزار، رونیکس سرویس با خدمات گسترده در سطح کشور ابزار شما را در کمتر از ۷۲ ساعت تعمیر و تحویل مینماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *