آموزشی

نحوه كار با اره عمودبر

نحوه كار با اره عمودبر

این که نحوه کار با اره عمودبر به چه شکلی است، سوال خیلی از افراد فنی و دست به آچار است. ابزارها یک دنیای وسیع و گسترده دارند،و انجام کارها را برای ما خیلی راحت تر کرده اند؟ بطوری که حتی میشود گفت که اگر ابزارآلات مختلف هر کدام ساخته نمیشدند، ما در اینجایی که ایستاده ایم نبودیم و بسیاری از پیشرفته های امروزه علم و صنایع مختلف اتفاق نیفتاده بودند. یکی از این انواع ابزارها که بسیار کارآمد و پر استفاده است، اره عمود بر میباشد. اگر که برایتان این سوال پیش آمده است که اره عمود بر چیست و چگونه باید با آن کار کرد، در ادامه مقاله نحوه کار با اره عمودبر هم همراه ابزار توسن 29 بمانید، تا با این ابزار کاربردی و مطالبی مثل خرید اره عمودبر و  آموزش کار با اره عمودبر بیشتر آشنا شوید.

اندکی درباره اره عمود بر

پیش از این برای خرید اره عمودبر اقدام کنیم، و آموزش کار با اره عمودبر را ببینیم، و مشاهده کنیم که نحوه کار با اره عمودبر به چه شکل میباشد، بهتر است که کمی درباره اره عمودبر اطلاعات جمع آوری کنیم. اره عمودبر که آن را با نام اره چکشی هم میشناسند، نوعی از دستگاه ها و ماشین ابزارها است. اره عمودبر یک وسیله برای برش های منحنی و مستقیم بر روی متریال های مختلف مثل، پی وی سی، فلزات و به خصوص انواع چوبها است.

درباره اره عمودبر باید گفت که این اره در حقیقت نوعی اره برقی موتوری است، و انرژی و قدرت مورد نیاز خود را از الکتریسیته یا برق تامین میکند. دلیل این که گفته میشود این اره عمودبر در اصل نوعی اره برقی موتوری است، این میباشد که دقیقا به مانند اره موتوری، موتور دستگاه با ایجاد حرکات رفت و برگشتی تیغ ها، سطوح مختلف را میبرد. شیوه کاری این دستگاه آنچان پیچیده و سخت نیست و پس از روشن کردن و متصل کردن آن به برق، حرکات رفت و برگشتی آن شروع میشوند. اما در کل بهتر است که پیش از شروع کار با اره، با آموزش کار با اره عمودبر و نحوه کار با اره عمودبر آشنا باشید.

آموزش کار با اره عمودبر

نحوه كار با اره عمودبر

نحوه كار با اره عمودبر

یکی از مهمترین مسائل در زمینه کار با هر نوع وسیله و دستگاهی، این است که پیش از شروع کار با آن، از نحوه کار با آن مطلع باشید و ٖآموزش کار با آن را به کمک یک فرد با تجربه تر دیده باشید. این قضیه با اینکه در مورد همه ی وسایل وجود دارد، اما در مورد ابزار و ماشین آلات از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا ابزار و ماشین آلات به گونه ای طراحی شده اند که ممکن است در صورت استفاده اشتباه، به کاربر و فرد استفاده کننده، آسیب های جسمی و بعضا شدیدی وارد کنند. علاوه بر این هم اگر که از دستگاه و وسیله به خوبی و درستی استفاده نشود، ممکن است به قسمتهای مختلف آن آسیب وارد شود و عمر دستگاه کوتاه شود. در مورد اره عمودبر هم همین داستان وجود دارد و به همین خاطر و به جهت آشنایی شما با آموزش کار با اره عمودبر و نحوه کار با اره عمودبر، یکسری از لوازم مورد نیاز کار با اره عموبر در قسمت پایینی آورده شده اند.

وسایل مورد نیاز مراحل نحوه کار با اره عمودبر

  • تیغ برش تخته چندلایه (اختیاری)
  • گیره نوارچسب (اختیاری)
  • خرک
  •  عینک ایمنی
  • سیم رابط مخصوص کار سنگین

نحوه کار با اره عمودبر

همانگونه که پیش تر هم به آن اشاره شد، یکی از مهمترین مسائل در رابطه با خرید اره عمودبر و کار با آن، این است که از نحوه کار با اره عمودبر مطلع باشید، تا به طور صحیحی از آن استفاده کنید، تا هم سلامت و کارکرد درست دستگاه حفظ شود، ‌و هم خدای نکرده به شمایی که کاربر دستگاه هستید، آسیبی وارد نشود. به همین خاطر در این قسمت قرار است که به طور تخصصی و کامل، به نحوه کار با اره عمودبر و مراحل آن پرداخته شود، تا شما بدانید که از اول که دستگاه را خریداری کردی،‌ چگونه باید از آن استفاده کنید. در قسمت زیرین یکسری از مراحل انجام کار با اره را با هم مشاهده میکنیم.

مشخص کردن متریال: یکی از مهمترین بحث ها در مورد خرید اره عمودبر و نحوه کار با اره عمودبر، این میباشد که شما پس از خرید آن قرار است از آن بر روی چه متریالی یا چه متریال هایی استفاده کنید. این مطلب از چند جهت مهم است که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد.

انتخاب  تیغه برش مناسب: مرحله دوم از نحوه کار با اره عمودبر‌، انتخاب تیغه اره مناسب میباشد. این قضیه از آنجایی مهم است که هر تیغه میزان مشخصی قدرت و برندگی دارد، و پس از اینکه متریالی که قرار است بر روی آن کار کنید را مشخص کردید، باید به سراغ انتخاب تیغه از میان تیغه های فولادی کربن، تیغه بی متال، تیغه دندانه دار، تیغه درشت، تیغه اتصال تی و تیغه اتصال یو بروید.

نحوه كار با اره عمودبر

نحوه كار با اره عمودبر

استفاده از وسایل ایمنی: قبل از شروع کار، دهان و بینی خود را با ماسک بپوشانید تا گرد و غبار وارد مجاری تنفسی تان نشود. از عینک هم استفاده کنید تا در صورت برگشت مواد به سمت شما، از چشمانتان محافظت شود.

اتصال به برق: در این مرحله از نحوه کار با اره عمودبر، پس از اینکه تیغه اره خود را در دستگاه قرار دادید و از ایمن بودن تیغه ها اطمینان حاصل کردید، سیم را به یک پریز برق وصل کنید.

بستن متریال به گیره: متریالی که قصد برش آن را دارید را به سطح کار خود ببندید تا حرکت نکند. برای نگه داشتن آن باید حداقل از ۲ گیره استفاده کنید.

مشخص کردن مسیر برش: یکی از مهمترین اقدامات در نحوه کار با اره عمودبر این است که باید قسمتی که می خواهید برش دهید را با مداد رسم کنید. هنگام برش، در امتداد قسمت بیرونی خط علامت زده شده حرکت کنید تا موادی که قصد برش آن را دارید، بیش از حد برش نزنید.

تنظیم سرعت دستگاه: سرعت حرکت تیغه را تنظیم کنید. بهتر است در ابتدا، سرعت دستگاه را کم کنید. در صورت نیاز به برش های دقیق یا هنگام برش فلز، از سرعت کمتری استفاده کنید.

برش را شروع کنید: در آخرین قدم از نحوه کار با اره عمودبر هم، دکمه استارت روی دسته را فشار دهید تا اره شروع به کار کند. ماشه را تا زمانی که کار برش تمام نشده، نگه دارید. اکثر اره برقی ها دارای کلید قفل هستند. اگر اره شما این امکان را دارد، آن را با انگشت شست خود فشار دهید تا ماشه در محل خود قفل شود و مجبور نشوید تمام مدت آن را نگه دارید.

خرید اره عمودبر

همانطور که در طول مقاله نحوه کار با اره عمودبر هم با هم مشاهده کردیم و با آموزش کار با راه عمودبر را دیدیم، اره عمودبر یک دستگاه و ابزار بسیار کاربردی است که قادر است طیف وسیعی از متریال ها را برش دهد. از همین منظر در صورتی که در حوزه ای کار می کنید که با برش دهی قطعات مختلف سر و کار دارید، به شما پیشنهاد می شود که برای خرید اره اقدام کنید. برای خرید اره های عمودبر و هر نوع ابزار و ماشین آلات به شما پیشنهاد می شود که به ابزار توسن 29 که یک فروشگاه معتبر و حرفه ای در حوزه ابزارآلات است مراجعه کنید. مناسب ترین قیمت اره عمود بر را از ابزار توسن بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *