آموزشی

تبدیل دریل شارژی به برقی

آموزش تبدیل دریل شارژی به برقی

تبدیل دریل شارژی به برقی از مسائلی بوده است که امکان انجام آن همیشه برای افراد مختلف سوال بوده است. دریل های شارژی ابزار هایی پرکاربرد و پر استفاده هستند که امکان دریل کاری در هر جا، و در هر مکانی را بدون نیاز به برق فراهم میکنند، اما مشکلی که آنها دارند این است که گاهی ممکن است باتریشان دچار مشکل شود و از آنجایی هم که تهیه باتری به علت گران بودن صرفه اقتصادی ندارد، دارندگان دریل شارژی به فکر پرداخت قیمت انواع دریل و تهیه دریل در مدل های دیگر باشند. باید گفت که به جز خرید دریل جدید راه دیگری هم وجود دارد به اسم تبدیل دریل شارژی به برقی که اگر می خواهید با آن آشنا شوید، ادامه مقاله را از دست ندهید. جهت خرید دریل شارژی و یا برقی به قیمت مناسب با ابزار توسن 29 همراه باشید.

آموزش تبدیل دریل شارژی به برقی

این را باید بدانید که تبدیل دریل شارژی به برقی خیلی هم کار آسان و راحتی نیست و اینگونه نیست که بگوییم در چشم به هم زدنی دریل شارژی شما دریل برقی میشود. بلکه در وهله اول نیازمند یکسری مهارت ها و دانش ها است که برای انجام کار لازم هستند، به علاوه یکسری وسایل و دستگاه ها، که ممکن است بسیای از افراد آنها را نداشته باشند. برای این که شما بهتر و بیشتر با وسایل و مهارتهایی که برای انجام درست و صحیح کار لازم است، آشنا شوید، تمامی مهارتها و وسایل لازم انجام کار در قسمت پایینی این پارارگراف آورده شده اند. در نظر داشته باشید دریل شارژی تنها قابلیت تبدیل به دریل برقی ندارد بلکه می توان آن را به فرز نیز تبدیل کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله آموزش تبدیل دریل به فرز را مطالعه کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: آموزش کار با دریل شارژی

آموزش تبدیل دریل شارژی به برقی

آموزش تبدیل دریل شارژی به برقی

اصول علم الکترونیک

 یکی از مهارتهایی که برای انجام تمامی فعالیت های الکترونیکی مثل همین تبدیل دریل شارژی به برقی لازم است، آشنا بودن با اصول و مبانی علم الکترونیک است، زیرا شما با دانستن این علم است که میتوانید سیم و رابطهای درست را پیدا کنید و آنها را به قطعات مورد نیاز و صحیح متصل کنید.

لحیم کاری

 لحیم کاری مهارتی است که اگر آن را بلد نباشید به جرئت میشود گفت که باید قید انجام دادن این کار را بزنید. شما برای تبدیل دریل شارژی به برقی حتما باید بلد باشید که به کمک هویه و ابزارهای دیگر سیمهای لازم را لحیم کاری کنید. لحیم کاری فعالیتی دشوار است و نیاز به کمی تجربه دارد و از آن طرف هم حتما باید برای اتصال سیم های موجود در داخل کابل به رابطهای باتری دریل شارژی، لحیم کاری انجام شود، در صورتی که لحیم کاری بلد نیستید بهتر است که بیخیال انجام این کار بشوید و به فکر پرداخت قیمت انواع دریل های دیگر و تهیه آنها به جای دریل شارژی خود باشید.

قطعات و وسایل مورد نیاز

با دانش هایی که برای انجام کار تبدیل دریل شارژی به برقی نیاز هستند آشنا شدیم، حال نوبتی هم باشد نوبت آن است که با وسایل و ابزاری که برای تبدیل دریل سارژی به دریل برقی، حضورشان لازم و اجباری می باشد، آشنا شویم. ابزار و وسایل لازم برای انجام کار را در قسمت پایینی با هم مشاهده می کنیم.

1-دریلی که می خواهید به نوع برقی تبدیل کنید

2- آداپتور

3- پیچ‌گوشتی

4- کاغذ‌ سنباده

5- لوازم لحیم‌کاری (مشعل صنعتی، هویه، روغن لحیم)

6- سیم‌چین

7- سیم‌لخت‌کن

کسب اطلاعات بیشتر: آموزش نحوه تعویض مته دریل توسن

راهنمای تبدیل دریل شارژی به برقی         

آموزش تبدیل دریل شارژی به برقی

آموزش تبدیل دریل شارژی به برقی

انجام هر کاری در این کره خاکی، مراحلی دارد که برای انجام شدن آن کار، افراد مختلف، باید این مراحل را طی کنند تا به نتیجه برسند. این قضیه در مورد تبدیل کردن دریل شارژی به برقی هم وجود دارد. اکنون اما نوبتی هم که باشد نوبت آن است که ببینیم با مهارتها و وسایلی که با آنها آشنا شدیم، چه کارهایی باید انجام داد و چه مراحلی را باید طی کرد، تا تبدیل دریل شارژی به دریل برقی به بهترین شکل انجام شود، و دریل شارژی شما بی نیاز از هر گونه باتری شود. مراحل انجام کار به ترتیب و با جزئیات کامل در قسمت پایینی گردآوری شده اند.

1-در اولین قدم از مراحل تبدیل دریل شارژی به برقی باید مطمئن شوید که دریل به برق متصل نمیباشد.

2- در قدم دوم باید به جهت دسترسی به ترمینال باتری و سیم کشی دریل، محفظه آن را باز کنید. توجه داشته باشید که با باز کردن دریل، دیگر دستگاه شما مشمول گارانتی نخواهد بود و تنها مهارتهای شما است که اکنون سرنوشت انجام کار را در دست دارد و در صورتی که این مهارتها را ندارید، توصیه میشود که به سراغ پرداخت قیمت انواع دریل و خرید یکی از آنها بروید.

3- اگر که کابل شما دارای جک مخصوص جهت اتصال به دریل است نیاز نیست کارهای این قسمت را انجام دهید اما در صورتی که مجهز به جک نیست باید کابلی که قصد دارید به دریل متصل کنید یا به عبارت دیگر منبع تغذیه را در دست بگیرید و قسمت انتهایی آن که قرار است به دریل متصل شود را ببرید.

4- سپس سر سیم های بیرون آمده را لخت کنید تا آماده لحیم کاری شوند و در همین حین زنگ زدگی های رابط باتری را با کاغذ سنباده پاک کنید و به آن روغن لحیم بمالید. البته حتما نیاز نیست که سیمها را به رابط باتری لحیم کنید و میتوانید رابط باتری را در آورده و سیمهای کابل را مستقیما به سیم های دریل لحیم کنید.

5- در آخرین قدم از مراحل تبدیل دریل شارژی به برقی هم سیمهای کابل را در صورت وجود ترمینال باتری به آن لحیم کنید، و در صورتی هم که آن را درآورده بودید، سیمهای کابل تغذیه را مستقیما به سیمهای داخل دریل لحیم کنید. البته توجه داشته باشید در صورتی که اطلاعاتتان در زمینه برق کم باشد ممکن است سیمها را اشتباهی لحیم کرده باشید و دریل کار نکند، در صورتی که اینگونه بود سیمها را از یکدیگر جدا کرده و این بار در جهت مخالف هم لحیم شان کنید.

آموزش تبدیل دریل شارژی به برقی

آموزش تبدیل دریل شارژی به برقی

کسب اطلاعات بیشتر: آموزش نحوه تنظیم گشتاور دریل شارژی

خرید دریل شارژی

در صورتی که مهارت کافی و یا وسایل لازم برای تبدیل دریل شارژی به برقی را ندارید، تصمیم بهتر این است که یک دریل نو را به عنوان جایگزین دریل شارژیتان که باتریش تمام شده یا به هر دلیلی دچار مشکل شده است، خریداری کنید. از همین رو به شما توصیه میشود که به جهت اطلاع از قیمت انواع دریل و یا خرید دریل برقی، حتما به سایت ابزار توسن 29 که از مراکز معتبر ارائه انواع ابزار و ماشین آلات می باشد مراجعه کنید و از میان طیف وسیعی از دریل های آن جا، یکی را که برای کارتان مناسب ترین است، خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *