بلاگ

انواع آچار بکس بادی

انواع آچار بکس بادی

یکی از پرکاربرد ترین ابزار آلات در صنایع و کسب و کار های مختلف، انواع آچار بکس بادی می باشند. در دنیای امروزه و با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، و طراحی و تولید دستگاه ها و لوازم پیشرفته و خاص، بدون استفاده از ابزارآلات مختلف نمی توان کار ها را پیش برد. برای مثال در روند ساخت همین وسایل و لوازم پیچیده، از ابزار و ماشین آلات مختلفی استفاده می شود و در صورتی که این ابزار آلات نباشند روند کار ساخت محصولات مختلف با مشکلات جدی روبرو می شوند. علاوه بر این هم به جز مسئله ساخت، در زمانی که یک وسیله یا قسمتی از آن دچار مشکل یا مشکلاتی می شوند، برای این که آن را باز کرد و تعمیر کرد، و مشکلاتش را رفع کرد هم، به ابزار آلات نیاز است. اما یکی از این ابزار آلات بسیار پرکاربرد که در دسته لوازم و ابزارآلات بادی قرار می گیرند هم انواع آچار بکس بادی هستند که کاربرد های زیاد و گسترده ای دارند. برای این که بیشتر با موضوعاتی مثل انواع آچار بکس بادی، کاربرد انواع آچار بکس بادی، قیمت آچار بکس بادی و… آشنا شوید، در ادامه بحث هم همراه ابزار توسن 29 بمانید.

انواع آچار بکس بادی

در همین اول کاری و به میان آمدن مسائلی مثل قیمت انواع بکس بادی، بهتر است که با تعریف انواع آچار بکس بادی آشنا شویم. ابزارآلات بادی، ابزارآلات قدرتمندی هستند که با ورود گاز و تبدیل آن به نیروی مکانیکی نیروی زیادی را برای کار تولید می کند. ابزارآلات بادی تنوع زیادی دارند ازجمله آچار بکس بادی، جغجغه بادی و… می باشند. در مورد این که انواع آچار بکس بادی چه هستند هم باید گفت که بکس بادی که با نام های آچار پنوماتیک و آچار بادی نیز شناخته می شود، برای باز و بسته کردن انواع پیچ و مهره با قدرت بالا استفاده می شود. از بکس بادی در پروژه های صنعتی، کارخانه ها، تعمیرگاه های ماشین، کارگاه های تولیدی و خدماتی و تعمیراتی استفاده می شود. در صورتی که به دنبال خرید و پرداخت قیمت انواع بکس بادی هستید، به شما توصیه می شود که خرید خود را از سایت معتبر ابزار توسن 29 انجام دهید.

کسب اطلاعات بیشتر: بکس بادی چگونه کار می کند؟

انواع آچار بکس بادی

انواع آچار بکس بادی

آچار بکس بادی در انواع تفنگی، مستقیم، مشتی و نوک بلند در بازار ابزارآلات موجود است و کاربر بسته به نوع نیاز خود نسبت به خرید یکی از آن‌ها اقدام خواهد کرد. تفاوت انواع آچار بکس بادی در قدرت آن‌ها بوده و نوع مستقیم این ابزار از قدرت بالاتری نسبت به موارد دیگر برخوردار است. بکس بادی نوک بلند برای فضاهایی که دسترسی آسانی ندارند به کار می‌رود. اگر بخواهیم بکس‌های بادی را بر اساس نوع مکانیزم آن‌ها دسته بندی کنیم شامل موارد “بکس بادی با مکانیزم تک چکشه، بکس بادی با مکانیزم دوچکشه، بکس با مکانیزم پین و کلاچ، بکس با مکانیزم پین و چکش” است. برای آشنایی بیشتر شما با کاربرد انواع آچار بکس بادی، یکسری از آن ها در قسمت پایینی گرد آوری شده اند.

بکس بادی هفتیری: بکس بادی هفتیری یا تفنگی همانگونه که از نامشان پیداست دارای ظاهری شبیه هفت تیر هستند و بیشتر بکس های بادی با قدرت متوسط در این دسته بندی قرار میگیرند.

بکس بادی مستقیم: انواع آچار بکس بادی مستقیم در اغلب اوقات دارای درایو های بزرگتر و قدرت بیشتری هستند و به دلیل وزن بالاتر نسبت به بکس بادی هفتیری معمولا دارای دو دسته نگهدارنده برای تسلط بیشتر هستند.

بکس بادی پروانه ای: بوکس بادی پروانه ای از نظر ظاهری میتواند یک بکس بادی مستقیم باشد اما به دلیل ابعاد بسیار کوچک و سرعت بیشتر، خود دارای دسته بندی متفاوتی است. نام گذاری این بکس بادی به دلیل شکل ظاهری ماشه پروانه ای شکلش میباشد.

بکس بادی سرکج: تفاوت اچار بکس بادی سرکج با سایرین در محل قرار گیری شفت و درایو آن میباشد که در به جای سر، با زاویه 90 درجه در کنار دستگاه قرار میگیرد. درمورد کاربرد انواع چاربکس بادی سرکج باید گفت که به دلیل کاربرد خاصی که دارد دارای مصرف کمتری نسبت به سایر بکس های بادی میباشد و فقط کمپانی های معدودی آنها را تولید میکنند.

 کاربرد انواع آچار بکس بادی

اما برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد کاربرد انواع آچار بکس بادی باید گفت که از بکس بادی تقریبا در تمام صنایع استفاده میشود و تنوع مدلهای مختلف این ابزار باعث شده تا در تمام صنایع مورد استفاده باشد. اما در مواردی بکس بادی به جزء جدایی ناپذیر آن صنعت و شغل تبدیل میشود. به عنوان مثال صدایی که از یک تعمیرگاه خودرو در ذهن تصور میشود صدای بکس بادی است که برای باز و بستن پیچ های جلوبندی یا پیچ های چرخ ماشین مورد استفاده قرار میگیرد.

کسب اطلاعات بیشتر: آچار بکس بادی چیست؟

 یکی دیگر از صنایعی که از کاربرد انواع آچار بکس بادی بکس بادی به صورت تخصصی استفاده میکنند و حتی بکس بادی های ترکمتردار و شات آف دار بکار میگیرند صنایع نفت و پتروشیمی است. حتما در تصاویری که از پالایشگاه ها دیده اید یا حتی از نزدیک در یک پالایشگاه نفت حضور داشته اید، لوله های انتقال مواد که مفاصل آنها از طریق فلنچ های بزرگی که با پیچ و مهره های سنگین بهم متصل شده اند را مشاهده کرده اید. در صنایع نفت و پتروشیمی به دلایل ایمنی ملزم به استفاده از بکس بادی هستند و نمیتوانند از بکس های برقی با شارژی حتی انواع براشلس استفاده کنند. بکس بادی بدون هیچ امکان جرقه میتواند براحتی تمام پیچ و مهره های سایز بالای فلنج ها و دیگر تاسیسات را باز و بسته کند.

انواع آچار بکس بادی

انواع آچار بکس بادی

در کارخانجات تولیدی نیز از بکس های بادی به صورت گسترده استفاده میکنند و به عنوان مثال در خط تولید صنایع خودرو سازی کاربرد انواع آچار بکس بادی یکی از مهمترین ابزارهای مورد استفاده کارگران خط تولید است. یا در صنایع سیمان، کارخانجات تولیدی لوازم منزل، کارخانجات تولیدی دوچرخه و موتور سیکلت، در صنایع گرمایشی و برودتی و به طور کلی در خدمات تاسیات ، در راه سازی و ساخت پل های فلزی ، صنایع ساختمان و سوله سازی و دیگر مشاغل و صنایعی که از بکس بادی استفاده میکنند. ولی دلیل نام بردن این موارد این است که هرکدام از این موارد از بکس بادی های متفاوتی استفاده میکنند.

کسب اطلاعات بیشتر: تفاوت آچار بکس بادی و بکس برقی

قیمت انواع بکس بادی

امید است مباحثی که در طول بحث کاربرد انواع آچار بکس بادی عنوان شدند برای شما مفید و کاربردی بوده باشند. پس از آشنایی اولیه با هر وسیله ای، و زمانی که انسان از آن خوشش آمد، به این فکر میفتد که قیمت آن وسیله چقدر است. در مورد بکس بادی هم قصه همینگونه است و احتمالا شمایی که این مقاله را میخوانید، اکنون به دنبال این هستید که ببینید قیمت انواع بکس بادی چقدر است. در مورد قیمت انواع بکس بادی اما نمی توان میزان مشخصی را بیان کرد. دلیل این موضوع هم این بحث می باشد که قیمت ها در کشور ما به دلیل عدم وجود ثبات اقتصادی نرخ مشخصی ندارند و دائم بالا و پایین می شوند. از همین رو به شما توصیه می شود که جهت اطلاع از قیمت انواع بکس های بادی، خرید بکس بادی، و انواع اقسام دیگر ابزارآلات به سایت ابزار توسن 29 مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *