بلاگ

اره زنجیری چیست؟ انواع اره زنجیری

اره زنجیری چیست؟ انواع اره زنجیری

اره زنجیری چیست و چه کاربردهایی دارد؟ انواع اره زنجیری کدام است؟ بهترین اره زنجیری بازار کدام است؟ کدام اره زنجیری برای برش درختان مناسب است؟ این ها همه سوالاتی است که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد. در این مقاله می خواهیم در زمینه اره زنجیری چیست و سوالات پیرامون آن به بحث و بررسی بپردازیم. حتما می دانید که یکی از مهم ترین ابزار باغبانی اره زنجیری می باشد که برای خرید آن می بایست وسواس زیادی به خرج دهید. در صورتی که هنوز اره زنجیری مورد نظر خود را پیدا نکرده اید و می خواهید یک اره مناسب بخرید، در این مقاله با ابزار توسن 29 همراه باشید. به نظر شما اره زنجیری چیست؟ پاسخ های خود را با ما در میان بگذارید.

اره زنجیری چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از ابزارآلات مهم باغبانی و جنگلداری اره زنجیری می باشد. این دستگاه با نام های اره برقی و یا اره موتوری نیز شناخته می شود. این دستگاه به طور معمول از یک موتور و نوعی زنجیر ریز و دندانه دار تشکیل شده است که حول یک ورق فلزی به نام ساطور چرخیده شده است. بنابراین این دستگاه با استفاده از نیروی گشتاوری که موتور به زنجیر منتقل می کند فعالیت می کند و آن را به گردش در می آورد. بنابراین اره زنجیری می تواند بعضی از سطوح و تجهیزات مختلف مانند چوب را برش بزند. با بررسی اره زنجیری چیست؟ در خدمت شما هستیم.

به طور کلی با استفاده از این ابزار می توانید در صنایع مختلف فعالیت کنید از جمله کاربردهای وسیع اینگونه ابزارها می توان به بکارگیری آن در باغبانی، نجاری، هرس کردن درختان، زدن سرشاخه ها، بریدن تنه درختان و … اشاره داشت. همانطور که از تعدد فعالیت های این اره مشخص است، از اره زنجیری در صنایع مختلفی استفاده می شود. این ابزار قابل حمل و مکانیکی بوده و وسیع ترین کاربرد آن در رابطه با چوب است.

کسب اطلاعات بیشتر: نکات ضروری استفاده از اره زنجیری

 انواع اره زنجیری

تا بدینجا متوجه شدید که اره زنجیری چیست؟ اما این دستگاه دارای مدل های متنوعی می باشد که انتخاب از میان آن ها اندکی سخت است. اره زنجیری با توجه به شکل ظاهری خود دارای دو نوع مختلف اس. در برخی از آن ها دسته بالای اره قرار دارد که باعث می شود کاربر کنترل بیشتری بر روی حرکت دستگاه داشته باشد. همچنین تعیین حرکت این ابزار از بالا امکان پذیر است. بنابراین برای آن دسته از افرادی مناسب است که بالاتر از محل برش قرار داند.

برخی دیگر از انواع اره زنجیری در دسته در پشت اره قرار دارد. بنابراین این دستگاه برای کاربری مناسب است که بر روی زمین قرار دارد. اره های زنجیری همچنین با توجه به نوع کاری که انجام می دهند و همچنین از نظر سوخت و منبع تغذیه نیز به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند. برخی از انواع اره زنجیری عبارتند از: اره زنجیری برقی، اره زنجیری شارژی، اره زنجیری بنزینی، اره زنجیری سرشاخه زن و … .

اره زنجیری بنزینی

یکی از انواع اره زنجیری، نوع بنزینی آن می باشد. همانطور که از نام آن پیداست قدرت این اره از طریق سوخت بنزین تامین می شود. در حقیقت می توان گفت متداول ترین اره زنجیری نوع بنزینی آن می باشد که کاربران حرفه ای از آن استفاده می کنند. این دستگاه ها دارای یک موتور دو زمانه بنزینی هستند که با کمک سوخت و روغن روانکاری می شود.

اره های زنجیری بنزینی از جمله پرقدرت ترین اره ها محسوب می شود که سرعت بسیار بالاتری نسبت به سایر اره ها دارند. اما در عین حال وزن بسیار بالایی نیز دارند و صدا لرزش بالایی را ایجاد می کنند. در نتیجه به سرویس و نگهداری بیشتری نیز نیاز دارند. به عنوان مثال اره زنجیری بنزینی باید به موقع روغن کاری شود و نسبت به تعویض سوخت و فیلتر هوای آن اقدامات لازم را باید انجام دهید.

اره زنجیری برقی

با سوال اره زنجیری چیست در خدمت شما هستیم. از دیگر انواع اره زنجیری می توان به اره زنجیری برقی اشاره داشت که از یک موتور دوزمانه و برقی تشکیل شده است که به وسیله آن می توان گشتاور موتور را کنترل کرد. موتور این دستگاه ها با استفاده از یک کابل و یا سیم به برق متصل می شود. بنابراین به هنگام استفاده از این دستگاه نیازمند به کارگیری سوخت نیستیم. این دستگاه ها نسبت به نوع بنزینی آن ها دارای ابعاد کوچکتری می باشند و به راحتی قابل حمل هستند. از طرف دیگر میزان تولید دود و صدا نیز به نسبت بسیار کمتر می باشد. به طور کلی در صورتی که به تازگی با اره زنجیری آشنا شده اید بهتر است از نوع برقی آن استفاده کنید که ضرر کمتری داشته باشد.

کسب اطلاعات بیشتر: قیمت انواع اره برقی توسن

در عین حال این نوع اره زنجیری به دلیل داشتن سیم در تولید ان ها، قدرت حرکتی بسیار کمی دارد و نمی توان در هر مکانی از آن استفاده کرد. از طرف دیگر موتور الکتریکی به کار رفته در این دستگاه قدرت کمتری نسبت به نوع بنزینی دارد و محدوده استفاده از محدودتر می کند. اره زنجیری چیست؟

خرید اره زنجیری بنزینی و برقی

یکی از فاکتورهای مهم برای خریداری نمودن این محصول، طول تیغه اره است. با توجه به این عامل، می‌توانید اره مناسب برای کاربری مد نظر خود را پیدا کنید. به طور معمول، اره‌هایی که طول تیغه بیشتری دارند برای بریدن چوب‌هایی که قطرشان بیشتر است، مناسب هستند و باعث می‌شوند تا برش درختان و چوب‌ها آسان‌تر گردد. اما اره‌هایی که طول تیغه‌شان 15 تا 50 سانتیمتر است برای موارد مصرف معمولی، مناسب هستند. هم‌چنین و بر این اساس، اره‌های با طول تیغه بیشتر از 50 سانتیمتر برای کاربران حرفه‌ای، توصیه می‌شوند. از طرف دیگر لازم است حتما برای خرید این دستگاه‌ها وزن این ابزار را نیز مورد توجه قرار دهید. در هنگام خرید، هم‌چنین باید میزان توانایی بدن فردی که قرار است از این دستگاه استفاده کند نیز، مد نظر قرار گیرد.

تا بدینجا در مورد اره زنجیری و چیست و انواع اره زنجیری و دیگر نکات مهم آن به بحث و بررسی پرداختیم. در صورتی که نیاز به خرید اره زنجیری دارید می خواهید این محصول را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید می توانید به فروشگاه ابزار توسن 29 مراجعه کنید و آن را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *