آموزشی

آموزش کار با اور فرز نجاری

آموزش کار با اور فرز نجاری + لیست قیمت اور فرز نجاری

با آموزش کار با اور فرز نجاری در خدمت شما هستیم. اور فرز نیز مانند سنگ فرز یکی از ابزارهای مهم نجاری و جزو ابزار برقی و شارژی می باشد که برای کار با آن می بایست آموزش کار با اور فرز نجاری پیشتر مطالعه کرده باشید. به طور حتم می توان گفت یکی از ابزارهای مهم نجاری اور فرز می باشد که یک وسیله کلیدی محسوب می شود. بدون حضور این دستگاه بسیاری از طرح های نجاری قابل اجرا نمی باشند. در این مقاله قصد داریم تا با این ابزار آشنا شده و برخی از اصول کار با آن را فرا بگیریم. توجه داشته باشید که آموزش کار با اور فرز نجاری برای بسیاری از برندها مشابه هم می باشد و می توانید این آموزش را برای تمامی برندها مطالعه کنید.

قیمت اور فرز نجاری توسن

آموزش کار با اور فرز نجاری

آموزش کار با اور فرز نجاری

آموزش کار با اور فرز نجاری

پیش از اینکه آموزش کار با اور فرز نجاری را شروع کنیم می بایست برخی از نکات را رعایت کنید که لازمه ی شروع کار می باشد. بنابراین برای آموزش کار با اور فرز نجاری می بایست در ابتدا مواردی را در نظر داشته باشید. با ما همراه باشید.

کسب اطلاعات بیشتر: آموزش سواخکاری با دریل ستونی توسن

تهیه یک میز برای اور فرز

اور فرز دستگاهی می باشد که کار با آن می بایست دقیق صورت پذیرد. تهیه یک میز می تواند دقت کار را بالا ببرد و در عین حال سبب بالا رفتن ایمنی نیز می شود. در نتیجه، انتهای کار برای کاربر جذاب تر می باشد. در نظر داشته باشید در صورتی که کار پیشرفته نجاری انجام می دهید می بایست از میزهای خاصی استفاده کنید که قابلیت نصب اور فرز را از زیر میز داشته باشند. این میز می تواند امینی اپراتور را افزایش دهد.

مرتب کردن میز کار و طبقه بندی چوب ها

در کارهای نجاری چوب ماده اصلی می باشد. اما انواع مختلفی دارد و می بایست طبقه بندی شود و در قفسه های مشخصی قرار گیرد. این کار باعث سرعت بخشیدن به کار و در نتیجه انتخاب درست قطعات می گردد. بدین ترتیب مواد اولیه آسیب ندیده و هدر نمی رود.

تنظیم تیغه

بخش اصلی فرز کولت می باشد که تیغه را بر روی آن نصب می کنند. برای روشن کردن دستگاه در ابتدا لازم است که کولت را شل کنید. تنها کافیست پیچ هایی که در آن قسمت نصب شده اند را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا کولت شل شود. سپس تیغه مناسب را درون آن قرار دهید. پس از اینکه تیغه را در جای خود قرار دادید، پیچ ها را به صورت ساعتگرد بچرخانید تا در جای خود محکم شود. توجه داشته باشید در صورتی که تیغه با قطر کولت متناسب نباشد باید از یک مبدل استفاده کنید.

تنظیم ارتفاع

اور فرز را بر روی یک سطح صاف چوب قرار دهید و سپس اهرم تنظیم عمق را از حالت قفل خارج کنید. ارتفاع مورد نظر را مشخص کرده و دستگیره ها را به سمت پایین فشار دهید تا عمق مورد نظر شما ایجاد شود.

کسب اطلاعات بیشتر: نحوه استفاده از تراز لیزری چرخشی

تنظیم عمق

برای تنظیم عمق، کافیست از پیچ هایی که بر روی دستگاه وجود دارد، استفاده کنید. این پیچ ها دارای مهره ای هستند که با شل کردن آن ها می توانید عمق مورد نظر خود را مشخص کنید و در آخر پیچ ها را سفت نمایید. به کمک این پیچ ها می توانید عمق مناسب را دقیق و میلی متری محاسبه کنید.

عمق قطعه

اور فرزهای نجاری دارای حداکثر عمق می باشند که عموما برابر با 15 میلی متر می باشد. برای جلوگیری از خرابی دستگاه می توانید عمق را به چندین مرحله تقسیم بندی کنید که اور فرز شما نیز دچار مشکل نشود.

آموزش کار با اور فرز نجاری

آموزش کار با اور فرز نجاری

نحوه کار با اور فرز نجاری

برای آموزش کار با اور فرز نجاری می بایست مراحل را یک به یک اجرا کنید تا نتیجه ی کار دلخواه شما باشد. با مجموعه ابزار توسن 29 همراه باشید.

مرحله اول

در بعضی از مدل های اور فرز نجاری، امکان تنظیم دور موتور با دیمر وجود ندارد و دستگاه به یکباره به نهایت دور موتور خود می رس که نیازمند یک نجار ماهر می باشد. در این لحظه برای جلوگیری از رها شدن و لغزیدن دست، لازم است قبل از روشن کردن، دستگاه را با دو دست خود محکم نگه دارید. بعد از روشن شدن دستگاه توجه کنید که دستگاه صدا و ارتعاشات غیر عادی نداشته باشد و سالم باشد.

مرحله دوم

در ابتدای کار از آموزش کار با اور فرز نجاری بهتر است دستگاه را بر روی یک تکه چوب امتحان کنید تا در صورتی که دستگاه دچار اختلالاتی شده بود، برطرف شود و سپس کار اصلی خود را شروع کنید. برای متصل کردن و شروع کار دقت کنید که دستگاه در حالت خاموش باشد. سپس آن را به برق بزنید و روشن کنید. این حالت به شما اجازه می دهد که از هدر رفت چوب نیز جلوگیری کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: آموزش نحوه کار با اره پروفیل بر

مرحله سوم

بعد از روشن شدن تأمل کنید تا دور موتور به سرعت مورد نظر و یا نهایت سرعت خود برسد. سپس آن را بر روی چوب قرار دهید و کار خود را شروع کنید. با رعایت این نکات، به جلوگیری از کند شدن تیغه و خراب شدن دستگاه کمک شایانی کرده اید.

مرحله چهارم

در هنگام کار با اور فرز نجاری دقت کنید که تماس فرز با چوب منقطع نشود. تنها در صورتی این کار را انجام دهید که دستگاه صدای عجیبی بدهد یا متوجه شوید که چوب در جای خود محکم نیست. بعد از اتمام کار نیز نباید اور فرز را تا خاموش شدن و از حرکت ایستادن کامل، از سطح چوب جدا کنید. چرا که ممکن است خطرات زیان باری را به همراه داشته باشد.

قیمت اور فرز نجاری

آموزش کار با اور فرز نجاری + لیست قیمت اور فرز نجاری

آموزش کار با اور فرز نجاری + لیست قیمت اور فرز نجاری

تا بدنینجا در مورد آموزش کار با اور فرز نجاری به بحث و بررسی پرداختیم. اگر دارای یک کارگاه نجاری هستید و قصد خرید اور فرز نجاری دارید بهتر است در ابتدا مشخصات تمامی اور فرزها را مطالعه کنید تا مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. برای این کار کافیست که به فروشگاه ابزار توسن 29 مراجعه کنید و به مقایسه انواع مختلف اور فرز نجاری بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *