بلاگ

گریس پمپ چیست؟ انواع گریس پمپ

گریس پمپ چیست؟ انواع گریس پمپ

گریس پمپ چیست؟ انواع گریس پمپ کدام است؟ سوالاتی که امروز می خواهیم به آن ها پاسخ دهیم. این که گریس پمپ چیست ممکن است سوال خیلی از شما عزیزان باشد. قطعات و قسمت های مختلف دستگاه ها، به این علت که دائم در حال حرکت با سرعت زیاد در کنار یکدیگر هستند، با همدیگر سایش های زیادی پیدا می کنند و ممکن است که این اصطکاک و سایش به علت بالا بودن سرعت حرکت، باعث بالارفتن شدید دمای قطعات دستگاه و حتی ذوب شدن آنها شود. از همین رو برای این که این اتفاق نیفتد، افراد به کمک گریس و انواع گریس پمپ، قطعات و قسمت های مختلف دستگاه ها را گریس کاری می کند. به جهت این که گریس کاری در صنایع و کارگاه های مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است، بهتر است این که گریس پمپ چیست را بدانید.

گریس پمپ چیست؟

گریس پمپ چیست؟ انواع گریس پمپ

گریس پمپ چیست؟ انواع گریس پمپ

بهتر است پیش از این که به سراغ مباحث تخصصی تر مثل انواع گریس پمپ و قیمت گریس پمپ برویم، با پاسخ سوال اصلی مقاله این که یعنی گریس پمپ چیست آشنا شویم. گریس یکی از مواد روانکاری مثل روغن موتور ها می باشد. گریس در قطعات مختلف دستگاه ها مثل خودرو ها به کار گرفته می شوند تا از ایجاد اصطکاک شدید بین قطعات، ذوب شدن آن ها و در نتیجه وارد شدن آسیب به دستگاه، موتور دستگاه و قسمت های دیگر آن جلوگیری کنند، و باعث شوند که قطعات در کنار یکدیگر به نرمی و بدون هیچ گونه اصطکاکی کار کنند.

در پاسخ به این که گریس پمپ چیست هم باید گفت که، گریس پمپ، همان گونه که از نامش هم پیداست یک پمپ است که در مخزن آن مقدار مشخصی گریس ریخته می شود و این گریس به کمک انرژی برق یا زور دست متخصص و یا منابع انرژی دیگر که در قسمت های بعدی به طور مفصل تری راجع به آن صحبت خواهیم کرد، به روی قسمت های مختلف دستگاه ها ریخه می شود. برای استفاده از گریس افراد و متخصصین، انتخاب های گوناگونی دارند، و یا می توانند با دستشان این کار را انجام دهند یا به کمک گریس پمپ.

کسب اطلاعات بیشتر: نحوه کار با گریس پمپ دستی

 در صورتی که خود متخصص با دستش این کار را انجام دهد دست او به شدت با گریس چرب خواهد شد و باید برای این که تمیز شود چندین بار با مواد شوینده قوی دست خود را بشوید. اما در صورتی که فرد از گریس پمپ استفاده کند دیگر دستش آلوده نخواهد شد و کار گریس کاری را به تمیز ترین شکل ممکن انجام خواهد داد. همچنین یک موضوع دیگری هم که در اینجا وجود دارد این است که امکان گریس کاری در بعضی نقاط دستگاه ها با دست امکان پذیر نخواهد بود و حتما به گریس پمپ برای گریس کاری یکسری نقط نیاز خواهد بود.

انواع گریس پمپ

گریس پمپ چیست؟ انواع گریس پمپ

گریس پمپ چیست؟ انواع گریس پمپ

گریس پمپ ها هم درست به مانند تمامی وسایل و ابزارآلات در این کره خاکی، دارای انواع و اقسام مختلفی هستند. به طبع اولین نوع گریس پمپی که وارد بازار ایران و جهان شده است گریس پمپ دستی بوده است و حتی می توان گفت که این که گریس پمپ چیست، با آمدن گریس پمپ دستی به بازار، معنا پیدا کرده است. اما به مرور زمان و با رشد علم و تکنولوژی و به موازات آن رشد صنایع گوناگون، گریس پمپ های دستی دیگر کافی نبودند و به گریس پمپ های قوی تر و قدرتمند تری نیاز بود. از همین رو به مرور زمان گریس پمپ های جدید تری وارد بازار شدند. به همین خاطر برای آشنایی بیشتر شما با گریس پمپ ها، در بخش پایینی این پاراگراف یکسری از انواع گریس پمپ معرفی شده اند.

گریس پمپ دستی: همان گونه که پیش تر هم به آن اشاره شد، گریس پمپ دستی اولین نوع از گریس پمپ ها است که ساخته، و به بازار عرضه شده است، بطوری که پس از ورود آن بود که این بحث که گریس پمپ چیست، معنا پیدا کرد. گریس پمپ دستی همان گونه از نامش هم پیداست یکی از انواع گریس پمپ می باشد که به صورت دستی کار می کند و در انواع اهرمی و تفنگی در بازار موجود است. در صورتی که با گریس زیاد سر و کار دارید پرداخت قیمت گریس پمپ دستی و تهیه آن تصمیم منطقی ای برایتان خواهد بود. دو نمونه از گریس پمپ دستی را در زیر می بینیم.

گریس پمپ دو پیستون توسن مدل T936-5021

 • برند: توسن
 • جنس بدنه: فولاد نورد شده
 •  روکش دسته و بدنه: لاستیکی
 •  ظرفیت: 500 گرم
 • فشار کاری: 8700 پوند بر اینچ مربع
 • حجم گریس خروجی در هر پمپاژ: 2.15 گرم
 • وزن: 1500 گرم

گریس پمپ توسن مدل T936-500

 • جنس بدنه: فولاد نورد شده
 • روکش دسته و بدنه: لاستیکی
 • ظرفیت: 500 گرم
 • فشار کاری: 8700 پوند بر اینچ مربع
 • حجم گریس خروجی در هر پمپاژ: 1 گرم
 • وزن: 1450 گرم

گریس پمپ برقی

گریس پمپ چیست؟ انواع گریس پمپ

گریس پمپ چیست؟ انواع گریس پمپ

در کنار آشنایی با این که گریس پمپ چیست، بد نیست که با گریس پمپ برقی هم آشنا شوید. گریس پمپ برقی از گریس پمپ هایی است که تولید صدای زیادی ندارد و انرژی مورد نیاز خود را از برق تامین می کند. گریس پمپ برقی محدود فشاری کاری بین 150 تا 400 بار دارد و به علت برقی بودن، هر از چندگاهی به تعمیر نیاز دارد. اگر که در شغل تان با ماشین آلات و تجهیزات سنگین سر و کار دارید، پرداخت قیمت گریس پمپ دستی و تهیه آن، انتخاب معقولی برایتان محسوب می شود.

گریس پمپ شارژی

آخرین گریس پمپی که در بحث گریس پمپ چیست، درباره آن صحبت میشود، گریس پمپ شارژی است. در بعضی مشاغل که با ماشین آلات و تجهیزات سنگین و یا تعمیر دستگاه ها و ماشین های مختلف سر و کار دارند، به علت شرایط کاری، وجود سیم دست و پا را میگیرد و یا حتی در جاهایی باید کار انجام شود که دسترسی به برق وجود ندارد. برای چنین شرایطی، پرداخت قیمت گریس پمپ شارژی و تهیه آن انتخاب مناسبی محسوب می شود، زیرا این دستگاه با باتری و به صورت شارژی کار می کند و سیم دست و پا گیری هم ندارد.

قیمت گریس پمپ

امید است مطالب بیان شدن در طی مقاله گریس پمپ چیست، برایتان مفید واقع شده باشد. در صورتی که پس از آشنایی با این که گریس پمپ چیست تصمیم گرفتید که اقدام به خرید گریس پمپ کنید، به شما پیشنهاد می گردد که برای انجام این کار به سایت ابزار توسن 29 مراجعه کنید. گروه ابزار توسن 29 یک گروه متبحر در زمینه فروش ابزار و ماشین آلات هستند و آمادگی دارند تا با ارائه مشاوره های تخصصی، هر گونه ابزار و ماشین آلاتی که شما به آنها نیاز دارید را برایتان فراهم نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *