آموزشی

کاربرد اور فرز نجاری

کاربرد اور فرز نجاری

یکی از سوالاتی که برای خیلی از افراد اهل فن و حتی خیلی از افراد غیر فنی وجود دارد، این است که کاربرد اور فرز نجاری چیست. وسایل و لوازم مختلفی هستند که در دنیای کار با چوب و نجاری ها مورد استفاده قرار می گیرند. ابزار هایی که هر کدام برای انجام کاری خاص بر روی چوب مورد استفاده قرار می گیرند و برای تولید محصول نهایی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از این وسایل و دستگاه ها هم وسیله ای نمی باشد به جز اور فرز نجاری. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اور فرز نجاری و مسائلی مثل کاربرد اور فرز نجاری، ارزانترین اور فرز نجاری، قیمت اور فرز نجاری و… در ادامه بحث کاربرد اور فرز نجاری هم همراه ابزار توسن 29 بمانید.

قیمت اور فرز نجاری توسن مدل 1013

کاربرد اور فرز نجاری

بهتر است که قبل از آشنایی با کاربرد اور فرز نجاری توسن یا سایر برندها، بحث را با آنکه فرز نجاری چیست، شروع کنیم. یکی از وسایل و ابزارآلات تخصصی در حوزه صنایع مرتبط با چوب و نجاری، ارزانترین اور فرز نجاری میباشد. دستگاه فرز نجاری که به آن اور فرز نجاری هم گفته میشود، قادر است کارهای بسیار زیادی را بر روی چوب انجام دهد، مثل کف تراشی، شکل دهی و فرم دهی لبه چوب، ابزار زنی، پرداخت چوب، سوراخکاری و… .

قیمت انواع فرز توسن

فرز نجاری که به آن اور فرز نجاری هم گفته میشود قدرت مورد نیاز خود را از برق میگیرد و از یک موتور الکتریکی، دو دستگیره، پایه، مته یا ابزار برش و… تشکیل شده است.کاربرد اور فرز نجاری ها این گونه است که معمولا قابل حمل هستند و میتوان آن ها را به شکل نسبتا راحتی جا به جا کرد. اور فرز یک مرغک دارد که به کمک آن انتهای شنک مته ها را نگه میدارد و به صورت عمودی در پایه خود قرار میگیرد.

اور فرز علاوه بر چوب امکان کار بر روی پلاستیک و برخی فلزات را هم دارا میباشد. اگر که دستگاه فرز نجاری یا همان اور فرز را به صورت وارونه بر روی میز کار نصب کنید، به ابزاری ثابت تبدیل میشود. در بخش پایینی تعدادی از کاربرد اور فرز نجاری که با پرداخت قیمت اور فرز نجاری از آن ها بهره مند خواهید شد را با هم مشاهده می کنیم.

کاربرد اور فرز نجاری

کاربرد اور فرز نجاری

  • امکان نصب کولت با سایز های مختلف بر روی آن.
  • قابلیت انجام کار های سبک و خانگی در برخی مدل های اور فرز نجاری.
  • قابلیت لبه زنی روی قطعات چوبی نازک.
  • قابلیت تنظیم، جهت برش در عمق ثابت.
  • امکان تنظیم ارتفاع.
  • داشتن انواع مختلف جهت تامین نیاز های شما.
  • قابل حمل و جابجایی بودن در مدل اور فرز نجاری مشتی.
  • امکان ساخت شابلون و انجام عمل برش با کمک آن.
  • کاربرد های وسیع که همه نیاز های حرفه ای و مبتدی افراد را پاسخ می دهد.
  • بالا بودن سرعت دور گردش فرز.

کسب اطلاعات بیشتر: معرفی ارزانترین اور فرز نجاری

ارزانترین اور فرز نجاری

این را هم در مورد کاربرد اور فرز نجاری باید بدانید که ارزانترین اور فرز نجاری نیز مانند تمامی ابزار و ماشین آلات دارای انوع مختلفی است که هر کدام با یکدیگر در بخش های تفاوت دارند. بهتر است پیش از اقدام برای پرداخت قیمت اور فرز نجاری با انواع ارزانترین اور فرز نجاری و کاربرد اور فرز نجاری در هر نوع آشنا شوید. در بخش زیرین برخی از این انواع را با همدیگر میبینیم.

کاربرد اور فرز نجاری مشتی

این دسته از اور فرز نجاری ها نسبت به سایر اور فرز ها، سایز و اندازه ای کوچک تر دارند، که این اندازه کوچک در کنار وزن کم باعث شده است که اور فرز مشتی، قابلیت جابجایی و حمل و نقل آسانی داشته باشد. فرز های مشتی در مقایسه با سایر انواع اور فرز نجاری ها دارای قدرت کمتری هستند که این هم باعث شده است که از آن ها بیشتر برای اعمالی نظیر ابزار زنی لبه های کار استفاده شود.

کاربرد اور فرز نجاری ثابت یا فیکس

اور فرز های ثابت یا فیکس نیز یکی دیگیر از انواع اور فرز نجاری ها هستند. این اور فرز به دو دلیل ثابت نام دارد یک این است که پایه آن از پیش تنظیم شده است و دو هم این است که تیغه آن نیز به طولی که از پیش توسط کاربر مشخص شده نصب شده است. به همین علل در هنگام کار بر روی چوب به این دلیل که شما به چوب نزیک تر هستید، تسلط شما بر روی چوب بیشتر خواهد بود و کنترل بیشتری بر روند کار خواهید داشت.

کاربرد اور فرز نجاری پلان جر

اور فرز های پلان جر نوعی از اور فرز نجاری ها هستند که می توان موتور آنها را از پایه اش جدا کرد. اور فرز های پلان جر  قابلیت این را دارا هستند که موتورشان به دستگاه های دیگر مثل پانتوروتر ها متصل شود.

کاربرد اور فرز نجاری پایه نفوذی

نحوه استفاده از فرز های پایه نفوذی به این شکل است که برای انجام عمل برش باید به سمت پایین و به سمت روی سطح کار حرکت داده شوند. از این نوع از انواع اور فرز نجاری می توان برای انجام اعمالی نظیر ایجاد شیار های عمیق، ایجاد طرح هایی با استفاده از شابلون و اتصال کام و زبان و… بر روی چوب استفاده کرد.

کاربرد اور فرز نجاری وظیفه سبک

از دیگر نوع های اور فرز نجاری که می توان از آن یاد کرد، اور فرز وظیفه سبک است. اور فرز های وظیفه سبک به این دلیل که جزء دسته فرزها و ماشین آلات نیمه حرفه ای حساب مي شوند، انتخاب مناسبی برای دست سازه های چوبی خانگی، کارهای DIY و کار های نسبتا سبک و خانگی هستند، اما نباید از آن ها برای مدت طولانی به طور مداوم در هر بار ستفاده کرد.

کاربرد اور فرز نجاری

کاربرد اور فرز نجاری

کاربرد اور فرز نجاری وظیفه سنگین

این زیر مجموعه از اور فرز نجاری ها سنگین ترین، بزرگ ترین و قوی ترین نوع اور فرز نجاری ها هستند. به نحوی که سایز کولت آن ها بزرگ ترین سایز کولت در بین اور فرز نجاری ها می باشد. از اور فرز های وظیفه سنگین همانطور که از نامشان هم پیداست میتوان برای انجام فعالیت های سنگین چوبی و نجاری، به طور مداوم و طولانی مدت استفاده کرد.

کاربرد اور فرز نجاری وظیفه متوسط

اور فرز وظیفه سنگین از لحاظ عملکردی دقیقا در میان اور فرز نجاری های سبک و سنگین قرار دارند. به این شکل که هم از آنها میتوان در فعالیت های نسبتا سبک و ظریفی که در انجام آن ها دقت بالایی احتیاج است استفاده کرد و هم میتوان از آن ها دس کار ها وفعالیت های نیمه سنگین استفاده کرد.

قیمت ارزان ترین اور فرز نجاری

مطالبی در طی بحث کاربرد اور فرز نجاری، مثل مثل کاربرد اور فرز نجاری، ارزانترین اور فرز نجاری، قیمت اور فرز نجاری و… بیان شدند که امید است برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشند. در زمان پرداخت قیمت اور فرز نجاری باید این نکته را مورد توجه داشته باشید که خرید اور فرز نجاری را کیفیت ساخت، توان و مشخصات فنی، برند دستگاه، اقلامی که همراه دستگاه عرضه می‌شود، گارانتی و خدمات پس از فروش تعیین می‌کند.

به شما توصیه می شود که برای خرید هر نوع ابزار برقی باید نوع کارتان با توان و خصوصیات دستگاه تناسب داشته باشد بعد از تعیین خصوصیات فنی‌ای که مورد نیاز شماست، می‌توانید متناسب با بودجه خود از بین برندها و مدل‌های مختلف مانند اور فرز توسن، اور فرز رونیکس، اور فرز ماکیتا و … انتخاب کنید. در نهایت هم به شما عزیزان توصیه می شود که برای خرید اور فرز ها با بالاترین کیفیت، به فروشگاه اینترنتی کاربلد ابزارتوسن 29 مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *