آموزشی

کاربرد اره فارسی بر

کاربرد اره فارسی بر

آیا از کاربرد اره فارسی بر مطلع هستید؟، آیا آموزش کار با اره فارسی بر را بلدید؟، آیا از قیمت فارسی بر اطلاعی دارید؟. اگر که پاسخ این سوالات را نمی دانید اما دوست دارید که با پاسخ آن ها آشنا شوید ادامه مطلب را از دست ندهید. دنیای ابزار آلات یک دنیای بسیار گسترده است که ابزار های مختلفی را که هر کدام برای انجام کاری به خصوص طراحی شده اند، را در بر می گیرد. اما نکته ای که در مورد این دنیای وسیع وجود دارد این است که این ابزارآلات خود هر کدام در انواع و اقسام مختلفی طراحی و تولید می شوند تا هر چه بهتر نیاز های فنی ما انسان ها را برطرف نمایند. به عنوان نمونه یکی از این دستگاه هایی که خود انواع و اقسام مختلفی دارد، اره ها هستند. اره ها بسته به متریالی که قرار است ببرند و شیوه های برش، در انواع و اقسام مختلفی توسط شرکت های سازنده ابزارآلات مثل توسن طراحی و تولید می شوند که یکی از مشهور ترین آن ها اره فارسی بر می باشد. برای این که بیشتر در مورد اره فارسی بر و مباحثی مثل کاربرد اره فارسی بر بدانید، در ادامه بحث کاربرد اره فارسی بر هم همراه ابزار توسن 29 بمانید.

کاربرد اره فارسی بر چیست؟

اما نمی توان در مورد کاربرد اره فارسی بر یا آموزش کار با اره فارسی بر صحبت کرد اما با تعریف این دستگاه آشنا نبود. دستگاه ‌های زیادی برای برش چوب وجود دارند اما وجه تمایز فارسی بر، امکان برش دقیق با زوایای به ‌خصوص با سرعت بسیار بالا است. روی فارسی بر درجه ‌بندی وجود دارد که امکان برش چوب در زوایای مختلف را فراهم میکند. با استفاده از اره فارسی بر میتوان برش اریب، عمودی، افقی، فارسی و ترکیب برش اریب و 45 درجه را ایجاد کرد. اگر چه فارسی بر از نظر ظاهری به دستگاه های پروفیل بر شباهت دارند، از نظر عملکرد این دو ابزار کاملا با یکدیگر متفاوت هستند. اره پروفیل بر برای انجام برش های عمودی بر روی فلز ساخته شده است و بیشتر یک ابزار صنعتی محسوب میشود. اره فارسی بر اما برای برش انواع چوب در زوایای مختلف ساخته شده است. بدیهی است برش های فارسی بر بسیار دقیق هستند.

کسب اطلاعات بیشتر: اره مرمربر چیست؟

کاربرد اره فارسی بر

کاربرد اره فارسی بر

در مورد خود کاربرد اره فارسی بر هم باید گفت که اره فارسی بر (Miter Saw) بيشتر برای برش های زاويه دار استفاده می کنند. در صنایع چوب معمولا با این ابزار می توان برش های 45 درجه را ایجاد نمود. بازو این ابزار و ميله های اره فارسی بر نسبت به صفحه زير آن در جهت افقی می تواند تغيير زاويه داشته باشد که به وسيله اهرم و يا دکمه نصب شده در زير صفحه انجام می شود.

همچنین دیگر کاربرد اره فارسی بر هم این است که با استفاده از اهرم تنظيم دستگاه می توانید تيغه اره فارسی بر را روی زوايای مختلف مورد نياز تنظيم کنید و براحتی چوب را در زوايای دلخواه برش دهید . در بعضی از اره های فارسی بر از گيره های مخصوصی برای محکم نگه داشتن قطعه چوب روی صفحه اره می توان استفاده نمود.

 اساسی ترین کاربرد اره فارسی بر برش چوب است. البته دستگاه‌های زيادی برای برش چوب با تنوع بالای مدل در بازار وجود دارند اما مسئله ای که باعث انتخاب فارسی بر برای برش می شود دقت انجام کار در زوايای مخصوص دلخواه  است.  بر روی صفحه فارسی بر درجه‌ بندی برش با اعدادی مندرج شده است، اين اعداد معمولا از صفر که زاويه 0 درجه است تا 45 درجه مشخص شده اند البته در بعضی مدل های فارسی بر اين زاويه بیشتر شده و تا 60 درجه هم ارتقا پيدا کرده است. در بخش زیرین یکسری از انواع اره فارسی بر به همراه کاربرد اره فارسی بر در هر مدل را می بینیم. در صورتی که به دنبال خرید اره فارسی بر یا اطلاع از قیمت فارسی بر هستید، می توانید به سایت فروشگاه اینترنتی معتبر ابزار توسن 29 مراجعه نمایید.

کسب اطلاعات بیشتر: کاربرد اره پروفیل بر

کاربرد اره فارسی بر دستی

استفاده راحت و داشتن قابلیت کنترل تنظیم زاویه، قابلیت نگه دارنده بدون لغزش قطعه.

کاربرد اره فارسی بر ثابت

فاقد قابلیت برش اریب، حرکت تیغه در جهت بالا و پایین، قابل استفاده جهت برش های عمودی، افقی و فارسی محور به صورت عمودی و ثابت به همراه تیغه متصل به آن به صورت متحرک و چرخان.

کاربرد اره فارسی بر کشویی

برش زدن راحت پانل های عریض با قابلیت برش کشوی، ایجاد برش های مختلف از قبیل عمودی، افقی، اریب، ترکیبی و… .

کسب اطلاعات بیشتر: نحوه کار با اره عمود بر

آموزش کار با اره فارسی بر

آموزش کار با اره فارسی بر

آموزش کار با اره فارسی بر

به طور کلی پس از پرداخت قیمت فارسی بر و خرید آن از مراکز معتبری مثل ابزار توسن 29، و برای بهره مندی از کاربرد اره فارسی بر، لازم است که آموزش کار با اره فارسی بر را بلد باشید. یکسری از مراحل آموزش کار با اره فارسی بر را در زیر با هم می بینیم.

1- لباس مناسبی بپوشید تا با تیغه تماس نداشته باشد. کفش مناسب بپوشید تا تکه های چوب به پایتان آسیب نرساند.

2- برای شروع کار، ابتدا باید دستگاه را روی یک سطح صاف قرار دهید. سپس باید گرد و خاک اطراف آن را تمیز نمایید. مطمئن شوید که تیغه و تجهیزات دستگاه سالم و بی عیب است. برای برش قطعات بزرگ چوب باید از اره فارسی بر کشویی استفاده نمایید.

3- قطعه مورد نظرتان را اندازه گیری و آن را علامت گذاری نمایید. حتما در هنگام اندازه گیری قطعه به اندازه تیغه نیز توجه نمایید. قطعه مورد نظرتان را برش زده و آن را با دست راست قرار دهید.

4- نحوه نگهداری قطعه باید طوری باشد که بدنتان در مسیر برش قرار نگیرد.

5-  بازوی دستگاه را به وسیله دسته آن، به سمت پایین حرکت داده و دستگاه را روشن کنید. حالا تیغه، کار برش را انجام می دهد و بعد از اتمام برش،بازویی را به سمت بالا حرکت دهید.

6- تیغه را در حین برش به سمت بالا حرکت ندهید، این کار می تواند به شما آسیب برساند.

7- تیغه را روی لبه بیرونی کار پایین بیاورید، اگر روی علامت برش بزنید، قطعه مورد نظر کوتاه تر خواهد شد. ابتدا قطعه را کمی بلند تر برش دهید و در برش بعدی لبه قطعه را اصلاح نمایید.

8- در آخرین نکته از آموزش کار با اره فارسی بر از بحث کاربرد اره فارسی بر هم باید گفت که برای برش زاویه دار، باید زاویه دلخواه را تنظیم نمود. برای این کار، باید از گونیای دستگاه استفاده نمایید.

کسب اطلاعات بیشتر: اره زنجیری چیست؟

قیمت فارسی بر

امید است مباحث عنوان شده در طی بحث کاربرد اره فارسی بر مثل آموزش کار با اره فارسی بر، کاربرد اره فارسی بر، خرید فارسی بر و… برای شما مفید بوده باشند. فاکتورهای زیادی هستند که قیمت فارسی بر را تعیین می‌ کنند. اولین آن ‌ها، نوع اره فارسی بر است. معمولا اره‌ های فارسی بر ثابت از فارسی بر کشویی ارزان‌ تر هستند. دومین عاملی که قیمت فارسی بر را مشخص می‌ کند، برند آن است. برندهای مختلفی در دنیا اره فارسی بر تولید می‌ کنند. به عنوان نمونه شما برای خرید فارسی بر ارزان و کیفیت بالا می ‌توانید سراغ برند توسن بروید. به طور کلی به شما توصیه می شود که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاربرد اره فارسی بر و خرید انواع ابزار آلات مختلف مثل همین اره های فارسی بر یا خرید اره برقی، و به خصوص ابزارآلات تولیدی برند معتبر توسن، می توانید به سایت فروشگاه اینترنتی ابزار توسن 29 مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *