بلاگ

چکش تخریب چیست؟

چکش تخریب چیست؟

چکش تخریب چیست؟ دستگاهی کاربردی در صنعت ساختمان سازی می باشد که برای تخریب و اصلاح در ساختمان های در حال ساخت و یا در حال تعمیر استفاده می شود. این دستگاه  قابلیت ایجاد ضربه را بر حسب کیلوگرم فراهم می کند.

چکش تخریب دارای موتور با توان های مختلف بر حسب وات می باشد و بر اساس وزن و مقار اعمال ضربه در دقیقه تقسیم بندی می شود. چمش تخریب یکی از ابزارهای پرکاربرد برای تخریب بتن و مصالح ساختمانی می باشد. این ابزارها به دلیل قدرت بالایی که در تحریب دارند برای پروژه های وسیع مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله می خواهیم به طور مفصل بدانیم چکش تخریب چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ شما عزیزان برای مشاهده انواع چکش تخریب، قیمت چکش تخریب و سفارش آن می توانید به مجموعه ابزار توسن 29 مراجعه کنید.

چکش تخریب چیست؟

این گروه از ابزارهای برقی یکی از بزرگترین گروه ها محسوب می شود که عمده وظیفه ی آن تخریب بناهای ساختمانی می باشد. مهم ترین شاخصه چکش تخریب سنگین و پرقدرت بودن آن است و بر اساس همین گزینه تقسیم بندی می شود. چکش تخریب دارای وزن های مختلفی می باشد که با توجه به حجم کاری می توانید یکی از آن ها برگزینید.

اجزای چکش تخریب

  1. الکترو موتور
  2. گیربکس
  3. سیستم چرخش گریس
  4. سه نظام
  5. شفت
  6. انواع قلم های چهار گوش و شش گوش تخریب
  7. دسته نگه دارنده
  8. دست گیره جانبی
  9. کلید استارت
چکش تخریب چیست؟

چکش تخریب چیست؟

انواع چکش تخریب

چکش تخریب چیست؟ و انواع آن کدام است؟ اگر در حال انتخاب یک نوع چکش تخریب برای کار خود هستید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. چکش های تخریب به سه دسته کلی تقسیم بندی می شوند. چکش تخریب برقی، بادی، بنزینی و هیدرولیکی که نوع برقی آن کاربرد بیشتری دارد. در ادامه هریک از انواع چکش تخریب را برای شما شرح می دهیم.

چکش تخریب برقی

چکش‌های تخریب برقی، با متصل‌شدن به برق ‌کار می‌کنند. این نوع دارای توان و قدرت بالایی هستند؛ ولی تنها ایرادی که به آنها وارد است، عدم کارایی در مکان‌هایی بدون دسترسی به برق است. در واقع بدون برق نمی‌توان از آن استفاده کرد، ولی با استفاده از یک موتور برق یا منبع تغذیه UPS این مشکل قابل حل است. امروزه چکش‌های برقی طرف‌داران زیادی دارند و بعد از چکش‌های پنوماتیک یا بادی پرکاربردترین مدل هستند.

چکش تخریب بادی

این نمونه از چکش تخریب با هوای فشرده که به سمت چکش پمپ می‌شود کار تخریب را انجام می‌دهد، این هوای فشرده توسط مخزن‌هایی که متصل به دستگاه است، تضمین می‌شود. این محصول با نام چکش تخریب پنوماتیک نیز شناخته می‌شود و پرفروش‌ترین مدل چکش است.

چکش تخریب هیدرولیکی

چکش‌های تخریب هیدرولیکی وزن سنگین و سایز بزرگ‌تری دارند و بر روی بیل‌های مکانیکی و لودرها سوار می‌شوند و کار تخریب را انجام می‌دهند. این ابزارها توان و قدرت بالایی در تخریب سطوح و سازه‌های سخت دارند. این دستگاه به‌خاطر نداشتن مدار الکتریکی می‌تواند در مکان‌هایی همچون معادن نیز استفاده شود. تخریب سقف، ساخت تونل و تخریب کوه، با این ابزار ممکن است.

چکش تخریب چیست؟

چکش تخریب چیست؟

چکش تخریب بنزینی

چکش تخریب بنزینی همان‌طور که از نام آن پیداست موتور آنها بنزینی بوده و برای راه‌اندازی آن از بنزین استفاده می‌شود. در بعضی از چکش‌های تخریب بنزینی قبل از راه‌اندازی، بنزین و روغن را با یکدیگر ترکیب می‌کنند.

معرفی قوی ترین چکش تخریب

نکات خرید بهترین چکش تخریب

در بخش های پیشین در مورد چکش تخریب چیست؟ صحبت کردیم. اگر قصد خرید دارید می بایست برخی از نکات را رعایت کند. بهتر از پیش از خرید به نکات زیر توجه کنید.

برند: اولین مسئله ای که در مورد خرید چکش تخریب مهم است برند آن می باشد. بهترین برند چکش تخریب از نگاه مردم در حال حاضر توسن می باشد که برای خرید انواع چکش تخریب توسن می توانید همین حالا به مجموعه ابزار توسن 29 مراجعه کنید.

اندازه و قدرت: مسئله بسیار مهم دیگر پیش از خرید چکش تخریب، توجه به قدرت تخریب این دستگاه‌ها است. چرا که چکش‌های تخریب را شما می‌توانید در اندازه‌های 5 تا 32 کیلو خریداری کنید که هرچقدر اندازه آن‌ها بالاتر می‌رود، قدرت تخریب آن‌ها هم بیشتر و هزینه آن‌ها هم به‌مراتب بیشتر خواهد شد؛ بنابراین پیش از خرید حتماً بایستی به نوع نیاز خود به چکش تخریب توجه داشته باشید. چرا که هر یک از چکش‌های تخریب را باتوجه‌به قدرت تخریبی که دارند؛ در عملیات و پروژه‌های مختلفی مورداستفاده قرار می‌دهند.

کیفیت قطعات دستگاه: چکش تخریب قرار است چندین سال مورد استفاده قرار بگیرد بنابراین می بایست کیفیت قطعات آن بالا باشد. بهتر است باکیفیت ترین چکش تخریب را برای خود انتخاب و خریداری کنید.

سیستم ضد لرزش: چکش تخریب باتوجه‌به حالت لرزش و ویبره خود می‌تواند به‌راحتی از پس هرگونه سطح سفت‌وسخت بگذرد و آن‌ها را تخریب کند. پس بهتر است چکش تخریبی را به کار گیرید که ضمن داشتن قدرت بالا از سیستم ضد لرزشی نیز برخوردار بوده باشد تا به هنگام کار با این ابزار قدرتمند اذیت نشوید و درعین‌حال بتوانید به‌خوبی از این وسیله استفاده کنید.

قیمت: از دیگر نکات مهم پیش از خرید چکش‌های تخریب ارزان، لیست قیمت آن‌هاست که شما باید حتماً باتوجه‌به قیمت و بودجه‌ای که برای خرید این وسیله در نظر گرفته‌اید؛ نوعی از چکش‌های تخریب را خریداری کنید که با بودجه شما سازگار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *