آموزشی

نحوه کار با گریس پمپ دستی

نحوه کار با گریس پمپ دستی از مسائلی می باشد که افرادی که به فکر خرید گریس پمپ هستند و یا حتی صاحب آن هستند و نمی دانند که چگونه با آن کار کنند، به آن فکر می کنند. گریس یکی از مشتقات نفتی می باشد که در صنایع مختلف مثل صنایعی که با تعمیر و نگهداری موتور ها سر و کار دارند، بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. از همین رو افراد فعال در این صنایع، برای گریس کاری قطعات مختلف، به وسیله خاصی نیاز دارند. در صورتی که در صنایعی که با موتور ها وبا قطعات مختلف سر و کار دارند مشغول به کارید، یا اگر که به مشتقات نفتی، یا تعمیرات و نگهداری موتور ها علاقه مندید، در ادامه مطلب آموزش کار با گریس پمپ دستی هم همراه ابزار توسن 29 بمانید. جهت خرید گریس پمپ می توانید به مجموعه ابزار توسن مراجعه کنید.

پیش از آشنایی با آموزش کار با گریس پمپ دستی و مطالبی مثل اجزای گریس پمپ دستی و بهترین گریس پمپ دستی، بهتر است که کمی با گریس پمپ آشنا شویم. گریس پمپ یکی از انواع پمپ های روان کاری است که برای پمپاژ و استفاده از گریس، برای گریسکاری قطعات و موتور های مختلف، طراحی و تولید شده است. گریس بیشترین کاربردش در صنایع مرتبط با خودرو و تعمیرات آن می باشد. گریس پمپ ها در سایز و اندازه های مختلفی در بازار هستند که هر کدام از این ها ظرفیت گریس مشخصی دارند، به طور نمونه ممکن است یک گریس پمپ تنها یک لیتر گریس را در خود جای دهد و گریس پمپ دیگری 180 کیلوگرم گریس را در خود جای دهد. گریس پمپ ها برای نگهداری گریس با ویسکوزیته های مختلف، مناسب می باشند.

انواع پمپ گریس

شرکت ها و تولید کننده های ابزآلات و ماشین آلات، همواره محصولات، ابزار و ماشین آلات تولیدی خود را در انواع و اقسام مختلفی تولید می کنند تا یک دستگاه با نوع های مختلف خودش، بهتر و بیش تر در انجام کار ها کمک کند. این قضیه دقیقا در مورد گریس پمپ ها هم وجود دارد و گریس پمپ ها در انواع مختلفی توسط شرکت های ابزارآلات تولید و به بازار ایران و جهان عرضه می شوند. این که شما پیش از خرید گریس پمپ و در زمان بررسی گریس پمپ های مختلفی که می توانید از میان آن ها یکی را انتخاب کنید، از مطالبی مثل نحوه کار با گریس پمپ دستی و با انواع گریس پمپ آشنا شوید، به انتخاب بهتر و سریع تر شما، بسیار کمک خواهد کرد. برخی از انواع گریس پمپ در قسمت پایینی آورده شده اند.

کسب اطلاعات بیشتر: نحوه گریس کاری بتن کن

گریس پمپ برقی

یکی از انواع گریس پمپ های موجود در بازار ایران، گریس پمپ های برقی می باشند. گریس پمپ های برقی در مقایسه با سایر انواع گریس پمپ ها، صدای کمتری را تولید می کنند، برای استفاده درماشین آلات و دستگاه های سنگین مناسب تر هستند، با انرژی الکتریکی کار میکنند، استهلاک کمی دارند و دیر به دیر نیاز به تعمیر پیدا می کنند و فشار کاری ای بین 150 تا 400 بار دارند.

گریس پمپ دستی

گریس پمپ دستی، یک نوع گریس پمپ است که با دست مورد استفاده قرار می گیرد، یا به تعبیر دیگر می شود گفت که نحوه کار با گریس پمپ دستی می باشد. گریس پمپ های دستی از بهترین گریس پمپ دستی گرفته تا بد ترین آن ها از اجزا و قسمت های مختلفی تشکیل شده اند که این اجزای گریس پمپ دستی، در همه گریس پمپ های دستی ثابت هستند. نحوه کار با گریس پمپ دستی که بعدتر به طور گسترده تری به آن پرداخته خواهد شد این گونه است که مقداری گریس در آن ریخته شده و با فشار وارد کردن به قسمتی از پمپ،‌ گریس از آن خارج می شود.

نحوه کار با گریس پمپ دستی

نمی شود به فکر خرید دستگاه و وسیله ای بود و از نحوه کار آن مطلع نشد. قضیه در مورد گریس پمپ دستی هم همین گونه است و پیش از این که گریس پمپی را خریداری کنید، ‌بهتر است که با مطالبی مثل نحوه کار گریس پمپ دستی و اجزای گریس پمپ دستی آشنا شوید. به همین سبب از صفر تا صد مراحل و نحوه کار با گریس پمپ دستی در قسمت پایین آورده شده اند تا شما این مطلب که چگونه باید با یک گریس پمپ دستی کار کرد را به راحتی و به وضوح ببیند و آن را فرا بگیرید.

1-مخزن گریس را باز کنید، دسته کشویی در را به بیرون کشیده و کفی داخلی گریس پمپ را کامل باز کنید.

2- گریس را کمی گرم کرده و به داخل پمپ بریزید.

3- منبع گریس پمپ را بر روی شاسی اصلی ببندید و ضامن انتهایی پمپ را برای لحظه ای فشار دهید تا فنر جمع شده مخزن آزاد شود.

4- پس از رد شدن از آخرین مرحله از نحوه کار با گریس پمپ دستی، گریس پمپ شما آماده است و می توانید با کمک سری گریس پمپ، هر جا و هر چیزی که می خواهید را گریس کاری بکنید.

اجزای گریس پمپ دستی

همه ی دستگاه ها و وسایل برای این که کاری را به درستی انجام دهند، از قسمت ها و اجزای مختفی تشکیل شده اند که کنار هم قرار گرفتن و درست کار کردن هر کدام از این قسمت ها و اجزا باعث کارکرد درست دستگاه و در نتیجه انجام کار مد نظر انسان می شوند. گریس پمپ دستی هم از این قاعده مستثنی نیست و از اجزا و قسمت های مختلفی تشکیل شده است که کنار هم قرار گرفتن و کارکرد درست آن ها، کارکرد درست گریس پمپ دستی را تضمین می کند. به همین دلیل بهتر است که در کنار مسائلی مثل آموزش کار با گریس پمپ دستی، با اجزای گریس پمپ دستی که برخی از آن ها را در پایین می بینیم هم آشنا شوید.

  • میله پیستون.
  • لوله ثابت.
  • دسته یا بازو.
  • محفظه گریس.
  • پیستون.
  • مخزن گان.
  • سری پمپ.
  • شلنگ منعطف.
  • رابط هیدرولیک

بهترین گریس پمپ دستی

امید است مطالب بیان شده در طی مقاله نحوه کار با گریس پمپ دستی مثل اجزای گریس پمپ دستی و بهترین گریس پمپ دستی، به درد شما عزیزان خورده باشد. اما انتخاب بهترین گریس پمپ دستی همواره کاری سخت و دشوار می باشد، زیرا گریس پمپ های زیاد و متنوعی در بازار وجود دارند. از همین رو توصیه می شود که برای یافتن بهترین گریس پمپ و خرید آن حتما سری به سایت ابزار توسن 29 که از مراکز معتبر فروش بهترین ابزار و ماشین آلات می باشد بزنید و گریس پمپ مد نظر خود را از آن جا خریداری و تهیه نمایید. آموزش کار با گریس پمپ دستی برای شما بیان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *