آموزشی

نحوه کار با فرز نجاری توسن

نحوه کار با فرز نجاری توسن

بلد بودن نحوه کار با فرز نجاری توسن و یا سایر برند ها، اگر که در مشاغل صنعتی و به خصوص کسب و کاری در حوزه چوب مشغول به کار هستید، از اهیمت بالایی برخوردار است. صنایع مرتبط با چوب و نجاری، یکی از بزرگ ترین و وسیع ترین صنایع در ایران و جهان میباشند. در صنعت چوب از ابزار ها و وسیله های مختلفی باری بریدن و قطعه قطعه کردن و شکل دادن چوب مورد استفاد قرار می گیرد که یکی از آن ها دستگاه فرز نجاری است. از همین رو اگر که در مشاغل و صنایع مرتبط با چوب فعالیت میکنید و یا اگر که به نجاری و کار با چوب علاقمندید، بهتر است که با نحوه کار با فرز نجاری توسن و یا سایر برند ها آشنایی داشته باشید. با مجموعه ابزار توسن 29 همراه باشید.

دستگاه فرز نجاری توسن

بهتر است که قبل از آشنایی با نحوه کار با فرز نجاری توسن یا سایر برندها، بحث را با آنکه فرز نجاری توسن یا سایر برندها چیست، شروع کنیم. یکی از وسایل و ابزارآلات تخصصی در حوزه صنایع مرتبط با چوب و نجاری، دستگاه فرز نجاری میباشد. دستگاه فرز نجاری که به آن اور فرز نجاری هم گفته میشود، قادر است کارهای بسیار زیادی را بر روی چوب انجام دهد، مثل کف تراشی، شکل دهی و فرم دهی لبه چوب، ابزار زنی، پرداخت چوب، سوراخکاری و… . فرز نجاری که به آن اور فرز نجاری هم گفته میشود قدرت مورد نیاز خود را از برق میگیرد و از یک موتور الکتریکی، دو دستگیره، پایه، مته یا ابزار برش و… تشکیل شده است.

اور فرزهای نجاری معمولا قابل حمل هستند و میتوان آن ها را به شکل نسبتا راحتی جا به جا کرد. اور فرز یک مرغک دارد که به کمک آن انتهای شنک مته ها را نگه میدارد و به صورت عمودی در پایه خود قرار میگیرد. اور فرز علاوه بر چوب امکان کار بر روی پلاستیک و برخی فلزات را هم دارا میباشد. اگر که دستگاه فرز نجاری یا همان اور فرز را به صورت وارونه بر روی میز کار نصب کنید، به ابزاری ثابت تبدیل میشود.

کسب اطلاعات بیشتر: راهنمای خرید دستگاه فرز نجاری

نحوه کار با فرز نجاری توسن

نحوه کار با فرز نجاری توسن

فرز نجاری توسن هم اور فرز های نجاری ای هستند که تولید شرکت معتبر و خوشنام توسن میباشند که با بهترین متریال ها و با امکانات روز دنیا ساخته شده اند و از کیفیت و دوام بالایی برخوردارند، اور فرز های نجاری شرکت ابزارآلات توسن در نوع ها و مدلهای مختلفی تولید و به بازار ابزار و ماشین آلات ایران عرضه میشوند که برخی از پر استفاده ترین انواع آنها را در قسمت پایینی با هم میبینیم.

  • فرز نجاری مشتی.
  • فر نجاری فیکس یا ثابت.
  • فرز نجاری پلان جر.
  • اور فرز وظیفه سنگین یا Heavy Duty.
  • فرز CNC.
  • فرز وظیفه متوسط Medium Duty.
  • فرز وظیفه سبک Light Duty.

نحوه کار با فرز نجاری توسن

بهتر است که پیش از خرید هر دستگاه یا ابزاری، از نحوه و شکل کار آن مطلع شویم تا ببینیم که آیا این وسیله و دستگاه به درد ما میخورد یا خیر. در مورد دستگاه فرز نجاری هم داستان همین گونه است و پیش از این که از قیمت فرز نجاری مطلع شوید و اقدام به خرید آن کنید، یا حتی اگر که صاحب آن هستید و تا به حال با آن کار نکرده اید و از نحوه کار با آن مطلع نیستید، باید ببینید که نحوه کار با فرز نجاری توسن چگونه است. زیرا شما پس از این که دستگاه را خریداری کردید، باید بدایند که این فرز نجاری چگونه کار میکند و چگونه به کمک آن باید کار مورد نظرتان را بر روی چوب پیاده کنید. بخاطر به وقوع پیوستن این مهم و آشنایی شما با نحوه کار با فرز نجاری توسن یا سایر برند ها، مراحل آن در قسمت پایینی به ترتیب آورده شده اند.

مرحله یک

در قدم اول از نحوه کار با فرز نجاری توسن، از آنجایی که در بسیاری از انواع و مدل های اور فرز های نجاری، امکان تنظیم دور یا بخش دیمر وجود ندارد و دستگاه به یکباره و یکهو به آخرین سرعت دور خود می رسد، بهتر است که برای جلوگیری از رها شدن و لغزیدن دستتان، در ابتدا دستگاه را دو دستی بگیرید و سپس آن را روشن کنید. در زمان روشن کردن اولیه هم حتما به این موضوع دقت کنید که فرز ارتعاش و صدا های غیر عادی نداشته باشد، تا دستگاهی که با پرداخت قیمت فرز نجاری آن را تهیه کرده اید، سالم باشد.

مرحله دو

برای این که از سلامت دستگاه و کارکرد مناسب آن اطمینان حاصل کنید، پیش از انجام کار بر روی قطعه چوب اصلی، از یک قطعه چوب کوچک کمک بگیرید و دستگاه را روش کنید و ببینید که آیا دستگاه درست کار می کند یا خیر، تا در صورتی که ابزار به خوبی کار نکرد، قطعه اصلی کارتان خراب نشود. البته در این مرحله از نحوه کار با فرز نجاری توسن بهتر است که حتما در زمان خاموشی دستگاه قطعه کار را تعویض کنید.

مرحله سه

بعد از اطمینان از سلامت دستگاه و کارکرد درست آن، در مرحله سوم از نحوه کار با فرز نجاری توسن یا سایر برند ها، پس از این که دستگاه را روش کردید، در صورتی که دستگاه دیمر دار نیست، بگذارید که اول به آخرین درجه سرعت خود برسد و سپس کار بر روی چوب را شروع کنید، با انجام این کار شما از کند شدن یا خرابی تیغه جلوگیری می کنید.

مرحله چهار

نحوه کار با فرز نجاری توسن

نحوه کار با فرز نجاری توسن

در آخرین محله از نحوه کار با فرز نجاری توسن یا سایر برندها هم، به این موضوع دقت کنید که در حین کار تماس سری فرز با چوب قطع نشود و به کار خود ادامه دهد، مگر این که کارتان به پایان رسید، یا متوجه صدای عجیب و غریبی از دستگاه شدید، یا دیدید که قطعه کار بر روی مرغک محکم، خوب یا درست نصب و بسته نشده است. در آخر کار هم زمانی که کارتان با دستگاهی که با پرداخت قیمت فرز نجاری آن را خریده اید، تمام شد، ابتدا بگذارید که دستگاه به طور کامل خاموش شود و سپس آن را از سطح چوب جدا کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: آموزش کار با اور فرز نجاری

قیمت فرز نجاری توسن

طبیعی است که هر کسی در زمانی که به فکر خرید هر وسیله یا دستگاهی مانند خرید فرز می افتد، به دبنال قیمت آن میرود تا ببینید که آیا خرید آن وسیله یا دستگاه برایش مقدور میباشد یا خیر. در ارتباط با افرادی که با یادگیری نحوه کار با فرز نجاری توسن یا سایر برندها، یا به هر دلیل دیگری قصد خرید فرز نجاری را دارند هم، داستان همینگونه است. به همین خاطر، به شما عزیزانی که قصد خرید و مطلع شدن از قیمت فرز نجاری توسن را دارید توصیه میشود که حتما سری به سایت یکی از معتبرترین مراکز فروش ابزار و ماشین آلات، یعنی ابزار توسن 29 بزنید و دستگاه مورد نیاز خود را از آنجا تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *