بلاگ

فرز آهنگری چیست

فرز آهنگری چیست

یکی از سوالاتی که برای افراد غیر فنی و حتی برای یکسری از افراد فنی هم وجود دارد، این است که فرز آهنگری چیست؟. فرز ها یکی از پرکاربرد ترین ابزار و ماشین آلاتی هستند که از گذشته ی دور تا کنون همواره توسط شرکت های تولید کننده ابزار و ماشین آلات تولید، و روانه بازار می شوند. فرز ها بسته به کاربردی که دارند به گونه و مدل های مختلفی تقسیم می شوند که یکی از آن ها، فرز آهنگری است. در ادامه بحث فرز آهنگری چیست هم همراه ابزار توسن 29 باشید تا بیشتر و بهتر در مورد موضوعاتی مثل این که انوع فرز آهنگری کدام اند، تفاوت فرز سنگ بری و فرز آهنگری چیست، نکات ایمنی استفاده از فرز آهنگری، این که فرز آهنگری چیست، خرید فرز آهنگری و… بدانید.

فرز آهنگری چیست؟

در قدم اول و برای درک بهتر موضوعاتی مثل انواع فرز آهنگری،‌ بهتر است که با پاسخ این که فرز چیست و فرز آهنگری چیست، آشنا شویم. فرز نوعی ابزار مورد استفاده در ماشین کاری صنعتی است که در پایان قرن نوزدهم اختراع شد. فرز دستگاه هایی است که با برداشتن براده ها از قطعه كارش را انجام میدهد. فرز به وسیله ابزار برشی حول محور خود می چرخد. امروزه در هر شرکتی که ابزار تولید می کند، مثل توسن، می توان فرز را مشاهده کرد. به لطف فناوری های جدید، اکنون امکان تولید کاملاً خودکار با فرز، به كمك رایانه و برنامه های رایانه ای ویژه وجود دارد.

اما در پاسخ به این که فرز آهنگری چیست هم باید گفت که از این دستگاه در صنایع ساخت و ساز، برشکاری آهن و فلزات و همچنین صنعت جوشکاری استفاده می شود. یکی از بهترین وسایل و ابزارهای آهنگری دستگاه فرز است که سرعت صفحه دیسک آن به ۸۰۰۰ الی ۸۵۰۰ دور در دقیقه می رسد. برای خرید دستگاه فرز آهنگری باید به یک سری ویژگی های آن از جمله سرعت بالا، قدرت بالا و همچنین کاهش مصرف انرژی برق توجه کنید. شما براي خرید فرز آهنگری می توانید سری به سایت ابزار توسن 29 بزنید.

کسب اطلاعات بیشتر: آموزش نحوه تبدیل فرز به پروفیل بر

فرز آهنگری چیست

فرز آهنگری چیست

انواع فرز آهنگری

دنیای ابزارآلات دنیای خیلی بزرگی است و طیف گسترده ای از انواع ابزار آلات و ماشین آلات مختلف را در بر می گیرد. اما نکته ای که در این میان وجود دارد این است که، علاوه بر این که انواع و اقسام ابزارآلات در دنیا وجود دارند، هر کدام از این ابزار ها هم خود، انواع مختلفی دارند که برای انجام کاری خاص مورد استفاده قرار می گیرند. این قضیه همانطور که پیش تر هم اشاره شد در ارتباط با فرز های آهنگری هم وجود دارد و بهتر است که در کنار آشنایی با این که فرز آهنگری چیست، شما از انواع آن هم مطلع باشید. یکسری انواع فرز آهنگری که پس از آشنایی با این که فرز آهنگری چیست، می توانید آن ها را از ابزار توسن 29 تهیه کنید را در زیر می بینیم.

  • مینی فرز آهنگری 115 میلی متری توسن مدل 3095A.
  • فرز آهنگری توسن پلاس مدل ۳۳۸۷A.
  •  فرز آهنگری توسن پلاس مدل ۳۳۸۶.A
  • فرز آهنگری توسن مدل ۳۰۶۱A.
  • فرز آهنگری توسن مدل ۳۸۲۰A.
  • مینی فرز آهنگری توسن مدل ۳۳۸۴A.

تفاوت فرز سنگبری و فرز آهنگری

پس از این که متوجه شدیم فرز آهنگری چیست و با انواع آن آشنا شدیم، نوبت به آن میرسد که با تفاوت فرز سنگبری و فرز آهنگری هم آشنا شویم. اصلی‌ ترین تفاوت فرز سنگبری و فرز آهنگری در سرعت چرخش آنها است. این تفاوت در حدی است که سرعت آزاد فرز آهنگری را میتوان حدود ۲ هزار دور بیشتر از سرعت آزاد فرز سنگبری دانست. این تفاوت فرز سنگبری با فرز آهنگری به علت درشت ‌تر بودن دنده فرز سنگبری است، وگرنه این دو فرز هیچ تفاوتی در نوع آرمیچر ندارند. تفاوت‌ های بین فرز سنگبری و آهنگری موجب میشود که نتوان آنها را به جای هم مورد استفاده قرار داد، چرا که در صورت استفاده از هر یک از این دو نوع فرز به جای دیگری، ممکن است آسیب ‌هایی جدی به شما وارد شود. کوچکتر بودن قطر صفحه فرز آهنگری نسبت به صفحه فرز سنگبری را میتوان یکی دیگر از تفاوت‌های فرز سنگبری و آهنگری دانست.

نکات ایمنی استفاده از فرز آهنگری

 نمی شود با این که فرز آهنگری چیست آشنا شد، اما از نکات ایمنی استفاده از فرز آهنگری مطلع نبود. از همین رو یکسری از نکات مهم استفاده از فرز آهنگری که پس از آشنایی با این که فرز آهنگری چیست، آشنایی با آن ها هم الزامی است را، در قسمت پایینی می بینیم.

قبل از استفاده از دستگاه حتماً از سالم بودن و تیز بودن تیغه فرز مطمئن شوید.

جا انداختن صحیح تیغه فرز روی دستگاه  بسیار مهم و حساس است که حتماً بایستی توسط افراد با تجربه انجام شود.

برای جلوگیری از برخورد دست با تیغه فرز، قطعه کار حتماً باید دارای فاصله مناسب از تیغ باشد.

همچنین در زمان استفاده کار از بار دادن بیش از حد به دستگاه خودداری کنید زیرا ممکن است باعث شکستن تیغه و جراحت دیدن دست شود.

در صورتی که مهره محور فرز بیش از حد سفت شده باشد برای باز کردن آن نباید از نیروی چرخشی خود دستگاه استفاده کرد. بلکه بایستی دستگاه را متوقف کرده و با استفاده از ابزار مخصوص آن را باز کنید.

فرز آهنگری چیست

فرز آهنگری چیست

پس از آشنایی با این که فرز آهنگری چیست و پیش از استفاده از دستگاه، دفترچه راهنمای آن را حتماً مطالعه کنید و با تنظیم و محاسبه سرعت و بار لازم برای کار خود، بهترین شرایط برای استفاده را فراهم کنید.

در هنگام کار کردن مراقب باشید که دستگاه به بدن و دست شما نزدیک نشود.

در هنگام کار کردن با دستگاه فرز پلیسه تولید می شود. برای جمع‌آوری آنها ابتدا بایستی از خاموش شدن دستگاه مطمئن شده و سپس از ابزار مخصوص استفاده کنید. همچنین برای ایمن شدن در مقابل پلیسه های پرتابی حتماً از عینک حفاظتی استفاده کنید.

به نوع پوشش خود در هنگام کار کردن با فرز برقی توجه کنید نباید. داشتن لباس های گشاد، شال گردن و یا انگشتر و حلقه ممکن است خطر آفرین باشد. لباس های گشاد و شال گردن ممکن است به دور تیغ های فرز پیچیده شده و بدن را به سمت دستگاه نزدیک کند.

ایجاد حفاظ مناسب روی دستگاه در حین کار باعث می شود در صورت شکسته شدن تیغه از ایجاد خطرات احتمالی جلوگیری شود.

آخرین نکته ای که به جز این که فرز آهنگری چیست باید بدانید هم این است که، برای خنک کردن تیغه دستگاه باید از روغن های مناسب استفاده کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: تفاوت فرز مینیاتوری و فرز انگشتی

خرید فرز آهنگری توسن

تا بدینجا مطالبی مثل فرز آهنگری چیست، انواع فرز آهنگری، تفاوت فرز سنگبری و فرز آهنگری، نکات استفاده از فرز آهنگری، خرید فرز آهنگری و… در طول مقاله فرز آهنگری چیست برای شما بیان شدند که امید است برای شما مفید واقع شده باشند. در صورتی که پس از آشنایی با این که فرز آهنگری چیست، و یا به دلیل شرایط کاریتان به دنبال خرید فرز آهنگری هستید، و می خواهید این محصول را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید، توصیه می شود که حتما سری هم به سایت یکی از بهترین فروشگاه های ابزار، یعنی ابزار توسن 29 بزنید، و انواع فرز آهنگری را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *