آموزشی

دریل برقی چیست؟

دریل برقی چیست؟

دریل برقی چیست؟ یکی از ضروری ترین و مهم ترین ابزارهایی که هم در صنعت و هم در منازل مورد استفاده قرار می گیرد دریل می باشد. از این ابزار پرکاربرد برای سوراخ کاری استفاده می شود و در نتیجه در هر مکانی که قرار است سوراخکاری صورت بگیرد حتما دریل برقی نیز حضور دارد. دریل های برقی دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. در این بخش می خواهیم به طور اختصار بدانیم دریل برقی چیست؟ و چه کاربردی دارد.

از آنجایی که دریل برقی یک ابزار پرکاربرد محسوب می شود بنابراین برای خرید آن می بایست بهترین برند را انتخاب کنید تا در طولانی مدت این دستگاه خراب نشود. برای خرید و یا دریافت قیمت دریل برقی می توانید همین حالا به مجموعه ابزار توسن 29 مراجعه کنید و این محصول را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید.

دریل برقی چیست؟

دریل برقی ابزاری با موتور الکتریکی است که یک مته قابل تعویض در نوک آن وجود دارد و با چرخاندن آن باعث انجام امور مختلف مانند سوراخ کردن در ابعاد مختلف، سفت کردن پیچ‌ های متفاوت و … می‌ شود. یادگیری استفاده از دریل یک مهارت بسیار مهم است که هر فردی باید آن را فرا بگیرد.

دریل‌ های برقی سیستم‌ های بسیار ساده و معمولی دارند به طوری که هر شخصی می‌ تواند از آن‌ ها استفاده کند. ساختار این ابزار بسیار ساده است و به راحتی می توانید برای انجام امور صنعتی و خانگی خود از آن استفاده کنید.

اجزای دریل برقی

دریل های برقی بسیار ساده هستند و به راحتی می توانید آن ها را بشناسید. حال که سوال دریل برقی چیست؟ پاسخ داده شد می خواهیم بدانیم این دستگاه از چه قطعاتی تشکیل شده است.

آموزش کار با دریل برقی

مته

این قسمت نوک تیز ممکن است طراحی مارپیچ داشته باشد یا شبیه انتهای یک پیچ گوشتی باشد.

  • در اشکال و اندازه‌ های مختلف موجود است.
  • یک مته را با توجه به سوراخی که برای پروژه خود نیاز دارید انتخاب کنید.
  • برای چرخاندن پیچ‌ ها از مته‌ های مخصوص پیچ استفاده کنید.
  • از مته‌ های نوک تیز برای سوراخ کردن سوراخ‌ ها استفاده کنید.
  • به سایز بندی مته‌ ها دقت کنید و متناسب با نیاز خود سایز مته را انتخاب کنید.
دریل برقی چیست؟

دریل برقی چیست؟

پایه نگهدارنده مته

این قسمت نگهدارنده و تنظیم کننده مته است که مته روی آن سوار می‌ شود و آماده استفاده می‌ شود. دستی را تصور کنید که انگشتانش کاملاً باز است، سپس در حال بسته شدن برای گرفتن چیزی است. این کاری است که چاک یا سه نظام انجام می‌ دهد. مته را می‌ گیرد، در جای خود نگه می‌ دارد و اجازه می‌ دهد بچرخد.

برخی از چاک‌ ها برای تعویض مته‌ ها به کلید خاصی نیاز دارند. بیشتر آنها برای تعویض مته ها به ابزار اضافی نیاز ندارند، زیرا می‌ توانید آنها را با دست باز کنید.

ماشه

شما باید این قطعه را فشار دهید تا دریل کار کند و مته بچرخد. این یک ماشه استاندارد است که با انگشت دست قابل فشردن است. هنگامی که ماشه را رها می‌ کنید، مته در حال چرخش، متوقف می‌ شود.

تنظیم گشتاور دریل

از این انتخاب‌گر برای افزایش یا کاهش سرعت مته استفاده می‌ شود.

  • برای حفاری باید گشتاور و سرعت دریل را افزایش دهید.
  • برای چرخاندن پیچ، گشتاور را کاهش دهید.

کلیدهای تنظیم جهت چرخش

کلید یا دکمه‌ای است که جهت چرخش مته را تغییر می‌ دهد.

  • یکی از جهت‌ های این کلید، مته را در جهت عقربه‌ های ساعت می‌ چرخاند تا بتوانید پیچ‌ ها را سفت کنید یا سوراخی ایجاد کنید.
  • هنگام برداشتن یا باز کردن پیچ، برای معکوس کردن جهت چرخش مته دریل، وضعیت این دکمه را تغییر دهید. مته در خلاف جهت عقربه‌ های ساعت می‌ چرخد و برعکس می‌ شود.
  • مته را به حالت چرخش معکوس قرار دهید تا مته از سوراخی که به تازگی دریل کرده‌اید به راحتی خارج شود.

خرید دریل برقی مناسب

همانطور که در بخش های پیشین بیان شد دریل های برقی دارای ساختمان یکسان هستند اما در کیفیت و جنسی که برای ساخت آن استفاده شده است با هم فرق می کنند. اگر قصد خرید دریل برقی را دارید بر اساس نیاز خود یک دریل مناسب را انتخاب کنید. دریل های خانگی عموما سبک هستند و می توانید چندین سال از آن ها استفاده کنید.

برای کارهای متوسط که انرژِ بیشتری نیاز دارید می توانید از دریل برقی 18 ولتی استفاده کنید و برای صنایع از دریل های بزرگتر مانند دریل استخوانی استفاده کنید. در این مقاله هدف ما پاسخ به سوال دریل برقی چیست؟ بود. برای دریافت قیمت انواع دریل پیچ گوشتی برقی می توانید به مجموعه ابزار توسن 29 مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *