بلاگ

تفاوت چکش تخریب و بتن کن

تفاوت چکش تخریب و بتن کن

با بررسی تفاوت چکش تخریب و بتن کن در خدمت شما هستیم. پیش از اینکه تفاوت چکش تخریب و بتن کن هریک از این دو مورد را بیان کنیم در ابتدا می خواهیم شما را با هر یک از این محصول به صورت جداگانه اشنا کنیم. شما عزیزان برای مشاهده انواع مختلف قیمت چکش تخریب و قیمت بتن کن می توانید به فروشگاه ابزار توسن 29 مراجعه کرده و تمامی محصولات را با تخفیفات ویژه مشاهده کنید. در معنای عام می توان گفت بتن کن همانطور که از نام آن پیداست برای سوراخکاری و کنده کاری بتن و دیوار استفاده می شود و همچنین برای امور نصب و تاسیسات نیز کاربرد دارد. اما چکش تخریب تنها برای تخریب اجسام سخت استفاده می شود.

شما عزیزان برای خرید و یا دریافت قیمت انواع ابزارهای برقی و شارژی صنعتی می توانید به مجموعه ابزار توسن 29 مراجعه کنید و تمامی محصولات را همراه با تخفیف خریداری کنید.

چکش تخریب چیست؟

اگر سری به فروشگاه ابزار توسن 29 بزنید متوجه می شوید که چکش تخریب انواع مختلفی دارد که هریک از آن ها برای کار خاصی طراحی شده است. با توجه به نوع چکش تخریب، از کارهای سبک تا عملیات سنگین از این چکش ها استفاده می شود. شما برای نصب یک پنجره بر روی یک دیوار بتنی نیاز به یک چکش تخریب دارید تا در نهایت یک کار بدون عیب و نقص نحویل بدهید. با استفاده از قدرتی که چکش تخریب دارد می توانید کاری بدون عیب و نقص پیاده سازی کنید و همچنین به راحتی با استفاده از یک چکش تخریب می توانید یک حفاری تمیز داشته باشید.

چکش تخریب همانطور که از نام آن پیداست برای تخریب استفاده می شود. اگر چکش تخریب را از نزدیک دیده باشید متوجه می شوید که چکش تخریب اندازه حدودا بزرگی دارد، دارای یک بدنه سنگین است و یک دسته بلند نیز دارد. شخصی با استفاده از چکش تخریب کار می کند می تواند نیروی فوق العاده ای را به محیط مورد نظر وارد کند و بدین ترتیب عملیات تخریب را انجام دهد.

استفاده از چکش تخریب تنها محدود به دیوارهای بتنی نمی شود و می توانید برای محیط هایی که دارای ضخامت زیادی هستند و یا اینکه اندازه بزرگی دارند از چکش تخریب استفاده کنید. البته بیان این موضوع خالی از لطف نیست که استفاده بی مورد از چکش تخریب آسیب های جبران ناپذیری را برای شما ایجاد می کند. تفاوت چکش تخریب و بتن کن.

تفاوت چکش تخریب و بتن کن

تفاوت چکش تخریب و بتن کن

بتن کن چیست؟

حتما می دانید که کاربردی ترین ابزار میان ابزار برقی و شارژی دریل می باشد. کسی که به تازگی به مکان جدید منتقل شده باشد نیاز به ین ابزار را به خوبی درک می کند. جدا از این که دریل در منازل کاربرد بسیار زیادی دارد، در صنعت و تاسیسات نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که از دریل مورد استفاده شما از نوع صنعتی و تاسیساتی باشد، این دریل نوعی بتن کن است که برای تخریب اجسام سخت مانند سنگ و آسفالت مورد استفاده قرار می گیرد. بتن کن ها در حالت کلی به دو گروه چهار شیار و پنج سیار تقسیم بندی می شوند که هریک استفاده خاص خود را دارد. در نظر داشته باشید هنگام کار با بتن کن می بایست برخی از نکات رعایت شود که به شرح زیر می باشد:

۱- ممکن است کابل برق دریل معمولا بلند است به دست و پای کاربرگیرکند و خطرزا باشد. بنابراین هنگام کار باید مراقب باشید.
۲- قبل از کار با بتن کن باید پریز مورد استفاده را به فیوز مجهزکرده تا در صورت مشکل، برق دستگاه به سرعت قطع شود.
۳- به منظور حفاظت چشم ها، توصیه می شود از عینک استفاده کنید. هیچ گاه بدون عینک از دریل بتن کن استفاده نکنید.
۴- برای کنترل دستگاه در زمان استفاده دریل بتن کن هر دو دسته اصلی و دسته جلویی را نگهدارید.
۵- در زمان استفاده از دریل بتن کن پاهای کاربر باید به اندازه عرض شانه باز باشند تا بهتر بتواند تعادل خود را حفظ کند.
۶- قبل از کار ابتدا وجود لوله آب، گاز و کابل برق را در منطقه که برای حفاری درنظر گرفته شده بررسی کنید. حفاری بر روی کابل برق خطرناک است بویژه اگر قرار باشد حفاری با عمق بالا صورت بگیرد.

تفاوت چکش تخریب و بتن کن در چیست؟

تفاوت چکش تخریب و بتن کن

تفاوت چکش تخریب و بتن کن

بتن کن و چکش تخریب دارای ویژگی های مشترک بسیاری هستند. با این حال، آن چه امروز تمرکز ما بر آن است؛ تفاوت چکش تخریب و بتن کن است. برای واضح‌تر شدن این موضوع این دو ابزار را در چهار شاخص چرخش، قدرت، هزینه و سهولت استفاده مقایسه می‌کنیم و توضیحاتی در هر بخش ارائه می‌کنیم. همچنین می توانید مقاله “تفاوت چکش تخریب و بتن کن” را نیز بخوانید.

  • چرخش

همانطور که گفته شد، بتن کن ابزاری همه کاره است که می توانند عمل چرخش مته را نیز پشتیبانی کند. چرخش مته در بتن‌کن، این ابزار را نظیر یک دریل پرقدرت می‌کند و می‌تواند در کارهای ظریف‌تری مورد استفاده قرار گیرد. اما چکش تخریب، هیچ نوع چرخشی را پشتیبانی نمی‌کند و صرفا به عنوان چکش، ضرباتی قدرتمند جهت خرد کردن، بر سطح وارد می‌کند. این یکی از تفاوت چکش تخریب و بتن کن است.

  • قدرت

دومین تفاوت چکش تخریب و بتن کن در قدرت است. قدرت چکش های تخریب برای عمل تخریب بیشتر از بتن کن ها هست. این ابزارها به طور تخصصی برای تخریب ساخته شده اند برای همین به موتورهای قدرتمندتری مجهز شده‌اند. در مقابل، بتن کن ها قدرت پایین تری دارند برای همین می‌توان از آن‌ها به عنوان ابزارهایی برای تخریب هایی با ظریف کاری استفاده کرد.

  • هزینه

هزینه تمام شده بتن کن و چکش تخریب بر اساس میزان قدرت موتور، نوع بدنه، آرمیچر، بالشتک ها و تک تک اجزای داخلی استفاده شده در ابزار تعیین می‌شود. برای همین با افزایش قدرت و امکانات یک دستگاه میزان قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. به همین منظور معمولاً پیکور ها یا چکش های تخریب از بتن کن ها گران تر هستند. تفاوت چکش تخریب و بتن کن.

  • سهولت استفاده

وقتی که از سهولت استفاده صحبت می‌کنیم منظورمان حمل و نقل آسان، ارگونومیک بودن ساختار بدنه، نصب سیستم ضد لرزش و دیگر امکاناتی است که بر روی یک ابزار نصب شده تا به کاربر کمک کند در مدت زمان طولانی از ابزار استفاده کند بی آن که خسته شود. وزن دستگاه نیز مولفه مهمی در تعیین توانایی حمل و نقل است هر چه وزن بالاتر می‌رود حمل و نقل سخت‌تر می‌شود.

چکش تخریب بهتر است یا بتن کن؟

تفاوت چکش تخریب و بتن کن

تفاوت چکش تخریب و بتن کن

برای اینکه بتوانید میان دو دستگاه یکی از انتخاب کنید می بایست به 4 سوال پاسخ دهید و در نهایت دستگاه مورد نظر خود را با اطمینان خاطر انتخاب کنید. برای چه کاری به دنبال خرید دستگاه بتن کن و چکش تخریب هستید؟ آیا از آن ها برای کندن سطوح سخت استفاده می‌کنید یا می‌خواهید به هنگام کنده کاری ها ظرافت را نیز رعایت کنید؟ آیا به عنوان معدنکار، کار می‌کنید یا به عنوان کارگر ساختمان؟ به شغل خود نگاه کنید و ابزار مناسب خود را با توجه به آن بخرید.

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تنوع محصولات می توانید به فروشگاه ابزار توسن 29 مراجعه کنید و مدل های متنوع این محصولات را مشاهده کنید. همچنین جهت دریافت مشاوره می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *