آموزشی

تفاوت جاروبرقی آب و خاک با کیسه ای

تفاوت جاروبرقی آب و خاک با کیسه ای

تفاوت جاروبرقی آب و خاک با کیسه ای یا همان جاروبرقی های خانگی در چیست؟ جاروبرقی در هر خانه ای پیدا می شود و جایگزین مناسبی برای جاروهای دستی می باشد. جاروبرقی ها انواع مختلفی دارند که برخی از آن ها خانگی است و برخی دیگر به جاروبرقی آب و خاک صنعتی معروف هستند. اما در این مقاله می خواهیم بدانیم تفاوت این دو مدل در چیست و هریک در کجا استفاده می شود. در این بخش با ابزار توسن 29 همراه باشید.

تفاوت جاروبرقی آب و خاک با کیسه ای

جاروبرقی ها مدل های متنوعی دارند و انتخاب از میان آن ها کمی سخت است. در این بخش برخی از تفاوت های این دو مدل را بیان می کنیم تا بتوانید اطلاعات کامل تری از آن ها داشته باشید.

کاربرد جاروبرقی

یکی از مهم ترین تفاوت جاروبرقی آب و خاک با کیسه ای در کاربرد آن ها می باشد. جاروبرقی های کیسه ای برای برداشتن زباله های خشک استفاده می شود و نمی توان با استفاده از آن مایعات را جمع آوری کرد چرا که محفظه ای ندارد. اما جاروبرقی های آب و خاک صنعتی دارای دو محفظه جداگانه هستند که هم می توانید برای جمع کردن مایعات و هم برای جمع کردن جامدات ریز و درشت از آن استفاده کنید.

تفاوت جاروبرقی آب و خاک با کیسه ای

تفاوت جاروبرقی آب و خاک با کیسه ای

بدنه جاروبرقی

اگر تصویر این دو نوع جاروبرقی را دیده باشید حتما تفاوت میان بدنه آن ها را هم متوجه شده اید. جاروبرقی کیسه ای با یک موتور متصل درست در کنار محل مکش و ظرف زباله قرار گرفته است. از طرف دیگر ، یک جاروبرقی آب و خاک دارای طرحی است که شامل مانعی بین ظرف زباله و موتور جاروبرقی است. این امر به این دلیل است که آب موجود در ظرف زباله باید کاملاً جدا از قطعات الکتریکی دستگاه نگهداشته شود.

مخزن زباله

از دیگر تفاوت جاروبرقی آب و خاک با کیسه ای به مخزن آن ها می توان اشاره داشت. جاروبرقی های کیسه ای و خانگی برای نگهداری زباله خشک طراحی شده اند اما جاروبرقی آب و خاک دارای یک ظرف است و هیچ مایعی از آن بیرون ریخته نمی شود.

فرایند خالی کردن زباله

برای خالی کردن زباله جاروبرقی های خانگی، کیسه آن را به راحتی می تواند جدا کنید و در صورتی که از کیسه های یک بار مصرف استفاده کنید می توانید آن را دور بیندازید. اما در جاروبرقی آب و خاک باید ظرف زباله باید خارج شود آشغال ها خالی و مجددا بر روی جاروبرقی نصب کنید.

تفاوت جاروبرقی آب و خاک با کیسه ای

تفاوت جاروبرقی آب و خاک با کیسه ای

تمیز کردن سطوح غیر فرش

بعضی از جاروبرقی های خشک به شما امکان می دهند ارتفاع برس ها را تنظیم کنید تا بتوانید کف بدون فرش را کاملا تمیز کنید. جاروبرقی کیسه ای ، گرد و غبار و خاک را از کف فرش و غیر فرش جدا می کند. اگر به دنبال بهترین خلا برای کف های وینیل هستید ، ایده ای هوشمندانه است که به دنبال جاروبرقی خشک با ارتفاع قابل تنظیم باشید. اما اگر می خواهید مایعات را در کف غیر فرش تمیز کنید، جارو برقی آب و خاک این کار را انجام می دهد.

قدرت تمیز کردن

قدرت تمیز کردن جاروبرقی کیسه ای و جاروبرقی آب و خاک از برند تا برند متفاوت است. بعضی از جاروبرقی های خشک نسبت به جاروبرقی های آب و خاک قدرتمندتر اند و برعکس.
هنگام انتخاب جاروبرقی کیسه ای یا مرطوب ، باید یکی از مقادیر مناسب برای نوع تمیز کردن مورد نیاز خود را انتخاب کنید. برای مثال ، اگر به دنبال جاروبرقی برای جمع آوری زباله های خشک و گرد و غبار از کف اتاق نشیمن با وسعت متوسط هستید ، می توانید یک جاروبرقی با سطح قدرت عادی را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *