بلاگ

انواع دریل شارژی ابزار توسن

انواع دریل شارژی ابزار توسن

انواع دریل شارژی ابزار توسن را در این مطلب معرفی خواهیم کرد و در ارتباط با اجزای آن و موارد مورد استفاده آن توضیح خواهیم داد و برای خرید دریل شارژی بهتر است تا انواع این دریل شارژی ابزار توسن و کارای آن را به خوبی بشناسید.

این دریل بدون احتیاج به کابل و سیم برق کار می کند و نیروی خود را از جریان ذخیره شده در باتری تامین می کند. دریل های شارژی دارای انواع مختلف با کاربردهای متنوع و با قدرت، امکانات، ولتاژ و آمپر متفاوت وجود دارند.

این دریل های شارژی که یک از انواع دریل شارژی ابزار توسن دریل شارژی پیچ گوشتی‌ه می باشد، بسته به مدل منحصر به فرد خود دارای ویژگی‌ های متفاوتی از دیگری می باشند که همین ویژگی‌ ها آن‌ ها را از یکدیگر متمایز کرده است.

یکی از مهمترین مواردی که دریل شارژی را از دیگر انواع دریل ابزار توسن متمایز می‌ کند ولتاژ ورودی آن‌ ها می باشد. البته دریل های شارژی دارای ویژگی های متفاوتی از دیگری می باشند و حتی گاهی برخی از آن ها دارای لوازم جانبی می باشند.

از انواع دریل دریل شارژی ابزار توسن می توان به دریل پیچ گوشتی و دریل چکشی اشاره کرد که دریل چکشی این قابلیت را هم دارد که در حین ایجاد حفره و سوراخ‌کاری، با تولید ضربه سرعت و قدرت انجام کار را افزایش دهد؛ این ویژگی با فشار دادن یک کلید، قابل استفاده و کنترل می باشد.

باز هم لازم به تاکید است که ویژگی‌ های عمومی و کلی تمام مدل‌ های این دستگاه‌ ها یکسان می باشد و عمده تفاوت آن ها در ولتاژ ورودی، ظرفیت باتری، آپشن‌ های اضافی و …آن ها می باشد که در ادامه در ارتباط باآن ها بیشنر صحبت خواهیم کرد.

 

آپشن ها يا امكانات انواع دریل شارژی ابزار توسن

در ادامه به انواع آپشن ها و امکانات انواع دریل شارژی ابزار توسن اشاره کرده ایم و در ارتباط با هر کدام به مختصر توضیح داد ایم:

 

انواع دریل شارژی ابزار توسن

انواع دریل شارژی ابزار توسن

دكمه چپ گرد و راست گرد

دریل های شارژی دارای دکمه چپ گرد و راست گرد می باشند این دکمه برای تغییر جهت چرخش مته یا سری پیچ گوشتی مورد استفاده قرار می گیرند.

طرز کار این مته به اینصورت است که برای چرخش مته یا سری پیچ گوشتی در جهت عقربه های ساعت دکمه را از طرف راست دستگاه فشرده و براي چرخش مته يا سري پيچ گوشتي در خلاف جهت عقربه هاي ساعت دكمه را از سمت چپ دستگاه فشار خواهید داد.

هنگامي كه دكمه چپ گرد و راست گرد در حالت وسط قرار داشته باشد، یعني از هيچ طرف دستگاه به سمت داخل فشرده نشود، دستگاه قفل مي شود و از شروع به كار ناگهاني دستگاه جلوگيري مي شود. براي بستن پيچ چرخش بايد در جهت عقربه هاي ساعت با فشردن دكمه راست گرد و براي باز نمودن پيچ چرخش بايد در خلاف جهت عقربه هاي ساعت با فشردن دكمه چپ گرد انجام شود.

 

لامپ روي دستگاه

این لامپ برای کارایی راحت این محصول طراحی شده است و طراحی این لامپ به گونه اي است که محل کار کردن بیت نصب شده روی دریل در سطح مورد نظر را روشن می کند تا با دقت بیشتری بتوانید با دستگاه کار کنید. این لامپ در هنگام استفاده از دریل شارژی به هنگام فشردن کلید روشن خواهد شد.

 

حالت چکشی و ساده دریل شارژی

در صورتی که برای سوراخ کاری یکی از انواع دریل شارژی ابزار توسن را مورد استفاده قرار داده اید،اگر سطح مورد نظر بتن یا دیوار و مانند این ها باشند باید از حالت چکشی و هنگامی که سطح مورد نظر فلزات یا چوب و مشابهات آن باشد باید از حالت ساده دریل استفاده نمایید.

 

انواع دریل شارژی ابزار توسن

انواع دریل شارژی ابزار توسن

کلید تغییر دور

قبل از شروع كار بايد محدوده سرعت مناسب با نوع كار مورد نظر را مشخص نمایید. دريل هاي شارژی دارای دو حالت سرعت ١ سرعت پايين و ٢ سرعت بالا هستند. در انواع دریل شارژی ابزار توسن براي تغيير دور دستگاه، ابتدا بايد دستگاه را خاموش نمایید و سپس دكمه تغيير دور را بر روي يكي از حالت هاي مذكور قرار داده و سپس دستگاه را روشن نمایید.

  • همواره كليد تغيير دور بايد در يكي از حالت هاي ١ يا ٢ قرار گيرد.
  • قرار داشتن كليد بين اين دو وضعيت موجب آسيب ديدن دستگاه می شود.

هرگز نبايد به هنگام استفاده از دستگاه، دور دستگاه را تغییر دهید، زیرا این عمل منجر به آسيب هاي جدي دستگاه می شود.

 

تنظيم گشتاور دريل شارژی

گشتاور پیچشی دستگاه در دریل های مختلف متفاوت است و معمولاً از عدد ١ شروع شده و تا ۲۴ بسته به نوع دريل قابل تنظیم می باشد.

توجه داشته باشید که این عدد با توجه به سایز پیچ مورد نظر باید تنظیم شود. تنظیم آن را می شود قبل از بستن پیچ بر روی قطعه کار اصلی،با بستن پيچ بروي يك قطعه بصورت آزمايشي بررسي نمود تا از گشتاور مناسب با قطعه كار اطمينان حاصل شود.

 

نصب يا تعويض مته يا سري پيچ گوشتي

در تمامي انواع دریل شارژی ابزار توسن سه نظام از نوع اتوماتيك وجود دارد. برای باز کردن سه نظام کافی است که قسمت پایین سه نظام را نگه داشته و قسمت بالایی آن را در خلاف جهت عقربه های ساعت چرخاند تا فک های سه نظام باز شوند.

در مرحله بعد مته یا سری پیچ گوشتی را داخل سه نظام قرار داده و قسمت پایین سه نظام را مجدداً نگهداشته و قسمت بالا آن را در جهت عقربه های ساعت چرخاند تا ۳ نظام سفت شود. برای خارج کردن مته یا سری پیچ گوشتی بايد بر عکس مراحل ذکر شده عمل نمایید.

 

انواع دریل شارژی ابزار توسن

انواع دریل شارژی ابزار توسن

در مقاله ویژگی های دریل شارژی چیست؟ می توانید با دریال شارژی بیشتر آشنا شوید.

 

موارد استفاده از انواع دریل شارژی ابزار توسن

از این انواع دریل شارژی ابزار توسن در موارد مختلفی می‌ توان استفاده نمود که برخی از آن ها را در ادامه ذکر کرده ایم:

اولين كاربرد دريل شارژي، سوراخ كردن بتن و ديوار، سوراخ كردن انواع فلزات، چوب و … می باشد.

دومين كاربرد مهم دريل هاي شارژي، استفاده از آن ها تحت عنوان پيچ گوشتي می باشد. در واقع مي توان با توجه به نوع دريل شارژي پيچ با سايزهاي مختلف را باز و بسته نمایید.

از برخی از دریل های شارژی می توان برای برش كاري ظريف، فرم دادن، تراش و … نيز استفاده نمود.

موارد ذکر شده از کارایی های بارز انواع دریل شارژی ابزار توسن می باشد. شما می توانید انواع دریل ها را از سایت ابزار توسن خریداری نمایید. برای داشتن تجربه خرید خوب بهتر است تا قبل از خرید مقاله معرفی انواع دریل ابزار توسن رامطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *