بلاگ

انواع اره برقی

انواع اره برقی

انواع اره برقی را در این مطلب مورد بررسی قرار می دهیم و پس از نام بردن هر کدام به مختصر در ارتباط با آن ها توضیح خواهیم داد. در برخی موارد لازم است تا از اره برقی به جای اره های معمولیاستفاده کنیم اره های برقی سرعت کار شما را بالا برده و دقت برش بالاتری دارند.

اره برقی انواع مختلفی دارد که هر کدام از ا« ها بسته به ویژگی هایی که دارند در زمینه ای کار را بهترین شکل انجام می دهند در نتیجه قبل از اینکه برای خرید اره برقی اقدام نمایید هدف کار خود را مشخص نمایید و سپس با توجه به ویژگی های انواع اره برقی بهترین آن ها را برای کار خود انتخاب نمایید.

در ادامه به معرفی انواع مختلف اره برقی می‌ پردازیم تا بهتر با انواع اره برقی آشنا شوید.

1-اره فلکه ای (اره نواری)

 

اره فلکه ای یکی از انواع اره برقی می باشد که با اسم اره نواری نیز در بازار ایران شناخته شده است.  اره فلکه ای به صورت ثابت روی زمین قرار می‌ گیرد و دارای ارتفاع زیادی می باشد. اره درون دستگاه انعطاف پذیر بوده و زمانی که دسگاه روشن است یک دور در دستگاه می‌ زند.

کارایی این دستگاه به این صورت است که در هنگام روشن نمون آن دستگاه اره حرکت خود را در یک جهت شروع می‌ کند.  اره فلکه‌ ای نیز مانند تمامی اره ها دارای انواع مختلفی می باشد که بر اساس تعداد دندانه ها تفاوت آن ها مشخص می شود. انتخاب این اره ها به اینصورت است که اگر استفاده شما برای کارهایی سخت‌ هستند تعداد دندانه اره بیشتر باید انتخاب و مورد استفاده قرار گیرد.

یکی دیگر از مشخصاتی که این اره دارد این است که ارتفاع آن زیاد می باشد به همین منظور دارای میز است که این نیز یک مزیت برای این نوع اره محسوب می شود.

بهتر است بدانید که تنها برای برش چوب از این این دستگاه استفاده نمی‌ شود و برخی فروشگاه های گوشت و مرغ برای خرد کردن از این اره استفاده می‌ کنند. استفاده دیگری که از این دستگاه می شود برای برش لوله است که قبل از استفاده برای این منظور به جنس لوله باید توجه شود.

شما می توانید برای برش چوب هایی که طول کم دارند ولی ضخامت زیاد دارند این دستگاه را تهیه نمایید. از آنجایی که این دستگاه توان بالایی دارد مدل شارژی آن وجود ندارد.

صفحه زیری برخی از مدل ها می‌ تواند در زاویه مورد نظر شما قرار گیرد و برش اریب ( فارسی بری ) هم با دستگاه بزنید ولی کارایی دستگاه برای اینکار مناسب نمی باشد و برای این کار بهتر است تا یکی از انواع اره برقی مانند اره فارسی بر را تهیه نمایید.

 

انواع اره برقی

انواع اره برقی

2- اره نواری

اره نواری نیز یکی دیگر از انواع اره برقی می باشد که استفاده ای مانند اره فلکه ای دارد ولی به صورت ثابت نیست و پورتابل و قابل حمل می باشد و برای برش آهن نیز می توان آن را مورد استفاده قرار داد.

3-پروفیل بر

اره پروفیل بر نیز یکی دیگر از انواع اره برقی می باشد. کاربرد پروفیل با اره های دیگر این تفاوت را دارد که تیغه آن تیز نیست و با اصطحکاکی که ایجاد می‌ کند حرارت ایجاد کرده و با استفاده از آن حرارت برش انجام می‌ شود.

پروفیل بر برای برش آهن نیز مورد استفاده قرار می‌ گیرد اما توجه داشت باشید که برای آلومینیوم مرد استفاده قرار نمی گیرد. جنس تیغه این اره از فیبر می باشد و هیچ دندانه ای ندارد، این دستگاه نیز مدل شارژی ندارد.

از این مدل اره برای کاشی تراشی نیز می‌ توانید استفاده نمایید برای برش بتن نیز برخی از دستگاه ها یک لوله آب دارند تا دما را کاهش داده و گرد و خاک را جمع کنند.

4-افقی بر

اره افقی بر نیز یکی از انواع اره برقی می باشد. این مدل اره برش های عمومی با حجم زیاد را انجام نمی‌ دهد و بیشتر برای برش های کوچک تهیه شده و مورد استفاده قرار می گیرد

این دستگاه برای برش چوب و آهن تیغه متفاوت دارد که می توانید هنگام استفاده آن را تعویض نمایید. توجه داشته باشید که مدل شارژی این دستگاه در بازار موجود است.

5- عمودبر

اره عمود بر یکی از انواع اره برقی می باشد که دارای قدرت مانور بالایی بوده و مب تواند برش های منحنی نیز ایجاد کند مانند مدل های دیگر با تعوض تیغه می‌ توانید چوب و آهن را نیز با این دستگاه برش دهید. مدل های مختلف عمود بر در نحوه تعویض تیغه با یکدیگر تفاوت دارند بعضی از مدل ها با آچار و در مدل های دیگر به صورت دستی می توانید تیغه را تعویض نمایید.

انواع اره برقی

انواع اره برقی

6- اره میزی

اره میزی نیز یکی دیگر از انواع اره برقی است و فقط برای برش چوب و MDF تهیه و مورد استفاده قرار می‌ گیرد. تیغه های دستگاه به صورت ساده و الماسه موجود می باشد. برای برش قطعه ها با ضخامت کم و طول زیاد می توانید این دستگاه را تهیه نمایید. این نوع اره این قابلت را دارد تا میز و اره در زاویه ای که نیاز دارید قرار گیرند تا بتوانید برش های دلخواه خود را بزنید.

7- فارسی بر

فارسی بر یکی دیگر از انواع اره می باشد که دارای دو مدل ساده و کشویی می باشد. در مدل کشویی تیغه در مسیر جلو و عقب حرکت می کند و میتواند چوب را در طول برش دهد البته برای برش طولی بیشتر از اره میزی استفاده می‌ شود و بهتر است تا آن را برای این منظور تهیه نمایید.

اره فارسی بر می تواند ساده و یا دوکاره باشد مدل های دوکاره علاوه بر فارسی بر بودن یک میز نیز بالای دستگاه قرار دارد که می‌ توانید از آن به عنوان اره میزی استفاده نمایید. فارسی بر برای برش های اریب و زاویه دار به طور کلی استفاده خواهد شد که به اصطلاح به نوع برش اریب فارسی بری می‌ گویند.

8- اره زنجیری

اره زنجیری یکی دیگر از انواع اره برقی می باشد که برای قطع درخت و خرد کردن تنه و هرس کردن مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این نوع اره در دو مدل بنزینی و برقی در بازار موجود می باشد، البته در بازار های خارجی مدل شارژی آن نیز موجود می باشد. توجه داشته باشید که برای خرید باید به طول ساتور دقت نمایید که همان طول قسمت جلویی اره است.

انواع اره برقی

انواع اره برقی

9- گردبر

اره گرد بر نیز یکی از انواع اره برقی می باشد این اره از محبوب ترین اره های نجاری می باشد که نام دیگر آن اره دیسکی می باشد و برای استفاده می توان آن را به میز کار متصل کرد و به عنوان اره میزی استفاده نمایید و یا آن را حمل کنید.

گردبر از محبوب و کاربردی ترین اره های نجاری است. می‌توانید آن را حمل کنید یا به میز کارتان متصل کنید و به عنوان اره میزی از آن استفاده کنید. نامه دیگر اره گردبر، اره دیسکی است.

 10 -اره مویی برقی

اره مویی برقی نیز یکی دیگر از انواع ار برقی می باشد که برای برش های ظریفاز آن می توانید استفاده نمایید. در این نوع اره ضخامت قطعه کار نباید زیاد باشد در نتیجه می توان گفت که کاربرد آن بیشتر برای معرق کاری و ساخت زیور آلات و جواهرات چوب و رزین می باشد.

مدل دستی اره مویی نیز وجود دارد مانند همه ابزار ها مدل برقی برای سرعت بخشیدن به کار ها وارد عرصه می‌ شود اره مویی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

 

سخن آخر

با توجه به مطالب بالا و شناخت انواع اره برقی ، حال می توانید بهترین انتخاب را برای کارایی خود از میان اره ها داشته باشید. یرای تهیه هر کدام از اره های معرفی شده می توانید به سایت ابزار توسن مراجعه کرده و به صورت آنلاین کالای خود را با کیفیت بالا سفارش داده و درب منزل دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *