بلاگ

آچار بکس بادی چیست

آچار بکس بادی چیست

اين كه آچار بکس بادی چیست سوال خیلی از افراد معمولی و غیر فنی، و حتی یکسری از افراد فنی و دست به آچار می باشد. دنیای ابزار آلات یک دنیای بسیار وسیع و گسترده است که طیف وسیعی از دستگاه ها، لوازم و تجهیزات را درون خود جای داده است. یکی از این گروه ابزار ها اما آچار ها هستند. آچار ها بیشتر برای باز و بسته کردن پیچ و مهره ها و وسیله های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و بسیار پر کاربرد هستند. یکی از پر کاربرد ترین نوع از انواع آچار ها هم آچار بکس به خصوص در نوع بادی است. در ادامه بحث آچار بکس بادی چیست هم همراه ابزار توسن 29 باشید تا بهتر و بیشتر در مورد مسائلی مثل این که علت ضعیف شدن بکس بادی چیست؟، نحوه تنظیم گشتاور آچار بکس بادی، قیمت آچار بکس بادی ، آچار بکس بادی چیست و… اطلاعات کسب نمایید.

آچار بکس بادی چیست؟

اما قبل از این که شروع به صحبت درباره این که آچار بکس بادی چیست بکنیم، بهتر است که ببینیم خود آچار بکس چیست. آچار بکس نوعی آچار تک دسته است و تعدادی سری. آچار این سری‌ ها یکسویشان یک سوراخ چهارگوش دارد و در سوی دیگر هر کدام نری یا مادگی انواع اشکال پیچ و مهره‌ها را در سایزهای گوناگون دارد. آچار بوکس یک زبانه مکعب مستطیل به اندازه سوراخ چهارگوش روی سری‌ها دارد و قابلیت نصب انواع سریها را دارد. به علت شکل استوانه‌ ای این سری‌ های، این‌گونه آچار برای پیچهایی که ته لوله یا جایی که جای چرخش دسته آچارهای معمولی نیست ایده آل و تقریباً تنها راه حل است. این نوع آچارها بیشتر در باز و بست قطعات خودرو کاربرد دارد.

آچار بکس بادی چیست

آچار بکس بادی چیست

سازندهٔ این وسیله هم فردی آمریکایی به‌ نام جی. جی ریچاردسون می‌باشد. اساسا آچار بکس به آچاری گفته میشود که قابلیت پیچاندن (بستن و باز کردن) بکس را داشته باشد . در برخی موارد این آچار بصورت جغجغه ای است که در اینصورت  برای بستن بکس به سمت چپ فعال میشود و در مسیر عکس آن (راست) بصورت جغجغه ای برمیگردد و بالعکس. در برخی موارد هم آچار بکس ساده است و قابلیت جغجغه ای را ندارد که باید به اندازه ای که فضا و حرکت دست اجازه میدهد، آچار را استفاده کرد و بعد از آن مجددا آچار را روی بکس گذاشته و بستن یا باز کردن را ادامه داد.

اما نوبتي هم كه باشد نوبت آن است که ببینیم آچار بکس بادی چیست؟. ابزارآلات بادی، ابزارآلات قدرتمندی هستند که با ورود گاز و تبدیل آن به نیروی مکانیکی نیروی زیادی را برای کار تولید می کند. ابزارآلات بادی تنوع زیادی دارند ازجمله آچار بکس بادی، جغجغه بادی و… می باشند. در پاسخ به این که آچار بکس بادی چیست باید گفت که بکس بادی که با نام های آچار پنوماتیک و آچار بادی نیز شناخته می شود، برای باز و بسته کردن انواع پیچ و مهره با قدرت بالا استفاده می شود.

از بکس بادی در پروژه های صنعتی، کارخانه ها، تعمیرگاه های ماشین، کارگاه های تولیدی و خدماتی و تعمیراتی استفاده می شود. بکس بادی به وسیله یک شلنگ فنری به کمپرسور باد متصل می شود و نیروی لازم و انرژی بسیار زیاد برای بکس بادی تامین می شود.یکی از معضلات بکس های بادی این است که وزن کمی ندارند و اینکه برای کار با آن ها حتما باید از کمپرسور باد استفاده کرد. اما هیچ نوع از آچار بکس نمی تواند قدرتی به اندازه بکس های بادی تامین کند. اغلب مکانیک ها برای امور زیر از بکس بادی استفاده می کنند،برای جلوبندی خودروها و ماشین های سنگین استفاده می کنند. برای تهیه آچار بکس بادی و اطلاع از آچار بکس بادی قیمت، می توانید به سایت ابزار توسن 29 مراجعه نمایید.

علت ضعیف شدن بکس بادی

اما به جز این بحث که آچار بکس بادی چیست، بد نیست که به این هم بپردازیم که علت ضعیف شدن بکس بادی چیست؟. در حالت کلی میتوان گفت که ضعیف شدن بکس بادی معمولاً به دو دلیل اصلی رخ میدهد. دلیل اول استفاده نادرست از بکس بادی است که مي تواند ناشي از عدم اطلاع فرد از این که آچار بکس بادی چیست باشد و باعث وارد شدن آسیب به قسمتهای مختلف بکس بادی میشود. دلیل دوم ميتواند مربوط به عدم مراقبت کافی از این دستگاه باشد که به ‌مرور قطعات مختلف آن را با خرابی مواجه ميکند. در قسمت پایینی یکسری از دلایل ضعیف شدن بکس بادی که به اندازه این که آچار بکس بادی چیست مهم است را، با هم نظاره می کنیم.

  •  ایجاد فشاری بیشتر از حد مجاز.
  •  استفاده مداوم و بیشتر از 5 ثانیه.
  • عدم تناسب سایز شلنگ با میزان قدرت بکس بادی.
  • عدم روغن‌کاری صحیح یا استفاده ‌از روغن نامناسب.
  • وجود آب و رطوبت در کمپرسور.
  • نفوذ آلاینده‌ها و گردوخاک به درون سیستم بکس بادی.
آچار بکس بادی چیست

آچار بکس بادی چیست

نحوه تنظیم گشتاور بکس بادی

يكي دیگر از موضوعات مهم در کنار دلیل ضعیف شدن بکس بادی و این که آچار بکس بادی چیست، بحث نحوه تنیم گشتاور بکس بادی می باشد. برای تنظیم گشتاور تولیدی یک بکس بادی میبایست از دیمر تعبیه شده روی آن ها استفاده کنید. دیمر های تنظیم گشتاور در شکل های گوناگونی تولید میشوند و به صورت های مختلفی عمل میکنند. برخی از دیمر های تنظیم گشتاور مانند ولوم میتوانند گشتاور را در بازه ی حداقل و حداکثر تغییر دهند و برخی دیگر دارای مقادیر از پیش تعیین شده میباشند و کاربر میتواند به صورت پله ای گشتاور را کم یا زیاد کند. دیمر تنظیم گشتاور نیز مانند دکمه تعیین جهت چرخش، میتواند در قسمت های مختلفی قرار بگیرد و در هر بکس بادی متفاوت است.

خرید آچار بکس بادی توسن

در صورتی که پس از این که با این بحث که آچار بکس بادی چیست، نحوه تنظیم گشتاور آچار بکس بادی، آچار بکس بادی قیمت، دلیل ضعیف شدن بکس بادی و… در طی مقاله آچار بکس بادی چیست،‌ آشنا شدید، و تصمیم به خرید آچار بکس بادی گرفتید، توصیه می گردد که سری هم به سایت ابزار توسن 29 بزنید. گروه ابزار توسن 29 یکی از بهترین و معتبر ترین نمایندگی های فروش محصولات با کیفیت و با دوام توسن و سایر شرکت ها می باشد و آماده است که بهترین ابزار و ماشین آلات مختلف مثل آچار بکس بادی قیمت، و بهترین آچار بکس بادی بازار را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *