آموزشی

آموزش کار با فرز انگشتی

آموزش کار با فرز انگشتی

آیا با این که آموزش کار با فرز انگشتی به چه شکلی می باشد آشنایی دارید؟. فرز ها یکی از کاربردی ترین و پر استفاده ترین ابزار آلات در ایران و جهان هستند. هر کدام از فرز ها با هدف خاصی طراحی و تولید می شوند و برای انجام کاری به خصوص، و برش دادن متریالی به خصوص مورد استفاده افراد فنی قرار میگیرند. یکی از این انواع فرز ها اما فرز انگشتی است. در ادامه مطلب آموزش کار با فرز انگشتی هم همراه ابزار توسن ۲۹ باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد مطالبی مثل فرز انگشتی، نحوه استفاده از فرز انگشتی، قیمت فرز انگشتی، آموزش کار با فرز انگشتی و… بدست بیاورید.

فرز انگشتی چیست؟

دنیای ابزارآلات دنیای خیلی بزرگی است و طیف گسترده ای از انواع ابزار آلات و ماشین آلات مختلف را در بر می گیرد. اما نکته ای که در این میان وجود دارد این است که، علاوه بر این که انواع و اقسام ابزارآلات در دنیا وجود دارند، هر کدام از این ابزار ها هم خود، انواع مختلفی دارند که برای انجام کاری خاص مورد استفاده قرار می گیرند. این قضیه همانطور که پیش تر هم اشاره شد در ارتباط با فرز ها هم وجود دارد و بهتر است که پیش از صحبت درباره آموزش کار با فرز انگشتی، شما هم از آن مطلع باشید.

آموزش کار با فرز انگشتی

آموزش کار با فرز انگشتی

اما پیش از صحبت درباره آموزش کار با فرز انگشتی بهتر است که کمی درباره خود قرار انگشتی بدانیم. فرز انگشتی کاربرد های فراوانی در صنایع مختلف دارد. همچنین به دلیل دقت زیادی که فرز های انگشتی دارند، کاربرد اصلی آنها در ساخت جواهرات و طرح و شکل دادن به سنگ های زینتی است. این را هم پیش از دانستن آموزش کار با فرز انگشتی بد نیست بدانید که فرز های انگشتی خود به دو دسته فرز انگشتی گلو بلند و فرز انگشتی گلو کوتاه اشاره کرد.

کسب اطلاعات بیشتر: تفاوت فرز مینیاتوری و فرز انگشتی در چیست؟

آموزش نحوه استفاده از فرز انگشتی

یکی از مسائلی که در مورد آموزش کار با فرز انگشتی باید بدانید، نحوه استفاده از فرز انگشتی است. نحوه استفاده از فرز انگشتی به این شکل است که در ابتدا باید قبل از نصب یا باز کردن تیغه،دوشاخه دستگاه را از پریز خارج کنید.مهره کولت را باز کنید و تیغه را درون کولت قرار دهید.با استفاده از آچار 10 شفت را بگیرید و با آچار 17 مهره کولت را در جهت بستن بچرخانید تا مهره کولت بسته شود.و برای باز کردن تیغه مراحل فوق را برعکس انجام دهید.

  • دستگاه را روشن کنید و توجه داشته باشید تیغه با سطح کار برخورد نداشته باشد.
  • سپس به فرز انگشتی فرصت دهید تا به سرعت نهایی خود برسد.
  • بعد از آن باید به آرامی تیغه را بر روی سطح کار بگذارید.
  • فشار بیش از انداز به ابزارلبزار باعث خرابی سطح قطعه چوب و خرابی زود هنگام موتور ابزار می شود. زمانی که سطح تیغه نامنظم می شود و از حالت اولیه خود خارج می شود، با استفاده از سنگ پرداخت می توانید تیغه را به شکل اول باز گردانید.
  • برای داشتن یک پایان خوب از آموزش کار با فرز انگشتی، فرز انگشتی را در آخر کار به آرامی به سمت چپ بکشید.

آموزش کار با فرز انگشتی

یکی از مسائل مهم دیگر به جز نحوه کار با فرز انگشتی، نکات ایمنی هنگام کار با فرز انگشتی ها است. در قسمت پایینی این پاراگراف یکسری از نکات ایمنی آموزش کار با فرز انگشتی را با هم مشاهده می کنیم.

هنگامی که می خواهید صفحه ی فرز را عوض کنید، حتما آن را از برق خارج کنید. از محکم بودن دسته روی فرز مطمئن شوید.

یکی از موضوعات مهم در زمینه آموزش کار با فرز انگشتی این است که همیشه باید از یک محافظ محکم استفاده کنید. به یاد داشته باشد که محافظ ها برای سلامتی خود ما روی سنگ فرز ها نصب شده اند پس هیچ وقت انها را جدا نکنید وقتی صفحه را تازه عوض کردید برای چند ثانیه آن را در یک محیط ایمن امتحان کنید که از اتصال آن مطمئن شوید.

اجازه خروج به آوار ها بدهید تا باعث لیز خوردن دیسک نشوند.

حتما پس دیدن آموزش کار با فرز انگشتی این را به یاد داشته باشید که از صفحه در حال چرخش فاصله بگیرید و دست خود را به آن نزدیک نکنید.

از برش زدن روی چیز های قابل احتراق یا در محل های قابل احتراق به شدت دوری کنید.

بعد از یادگیری آموزش کار با فرز انگشتی، همیشه سعی کنید در آرامش کار کنید و افکار اضافی را از خود دور کنید.

 وقتی بر روی ساختمان ها یا روی سنگ و مصالح دیگر کار می کنیم گرد و خاک زیادی تولید می شود .در این مواقع حتما از ماسک استفاده کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: نحوه تبدیل فرز به پروفیل بر

آموزش کار با فرز انگشتی

آموزش کار با فرز انگشتی

قیمت فرز انگشتی

سعی شد در طول مقاله آموزش کار با فرز انگشتی، مطالبی مثل نحوه استفاده از فرز انگشتی، تعریف فرز انگشتی، آموزش کار با فرز انگشتی و… کمی به اطلاعات شما عزیزان در حوزه ابزار، مقدار هر چند کمی افزوده شود. اما در نهایت و فارغ از بحث آموزش کار با فرز انگشتی، می شود گفت که برای مطلع شدن از قیمت فرز انگشتی، شما می توانید سری به سایت ابزار توسن 29 بزنید. گروه ابزار توسن 29 یکی از مجرب ترین وحرفه ای ترین گروه های مرکز فروش ابزار آلات در تهران می باشند. گروه ابزار توسن 29 آماده هستند که مشاوره های تخصصی و لازم در مورد هر نوع ابزار و ماشین صنعتی مثل فرز ها، پروفیل بر ها و… را به شما عزیزان بدهند و ابزار یا ماشین صنعتی مورد نظر شما را، مثل همین فرز انشگشتی برای تان فراهم نمایند، و در صورت لزوم شکل آموزش کار با فرز انگشتی را به شما عزیزان یاد دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *